Daria Zawiałow ogłasza swoją pierwszą trasę koncertową “A Kysz Tour”!

DARIA ZAWIAŁOW OGŁASZA SWOJĄ PIERWSZĄ TRASĘ KONCERTOWĄ „A KYSZ TOUR”!

Daria Zawiałow rusza w trasę! Zapraszamy na pierwszą klubową trasę Darii promującą jej album „A Kysz!” (POSŁUCHAJ/KUP ALBUM). Podczas ostatnich koncertów Daria udowodniła, że jej występy to przede wszystkim rockowa energia, duża charyzma i świetny kontakt z publicznością. Koncerty na takich festiwalach jak Orange Warsaw, Open’er czy CoJestGrane24 rozbudziły apetyt fanów, który czas najwyższy zaspokoić podczas trasy koncertowej.

Daria Zawiałow to skromna, młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów jak Jack White, Radiohead, Warpaint, Foals, The XX , Arctic Monkeys, Florence and The Machine czy The Last Shadow Puppets. Mimo wielkiego podziwu dla zagranicznych wykonawców Daria śpiewa głównie w języku polskim. Fascynuje się twórczością Czesława Niemena.

W marcu 2017 roku ukazał się debiutancki album Darii pt. „A Kysz!”. Utrzymany jest w stylistykach indie popu i rocka, które od zawsze są jej bliskie. Nad materiałem pracowała z najlepszym przyjacielem Michałem KuShem. Dopełniają się idealnie – Michał zajmuje się aranżacją utworów, a Daria układa do nich melodie wokalu i pisze teksty. Ważną rolę w procesie powstawania albumu odegrał też Piotrek Rubik, na co dzień m.in. gitarzysta formacji Lemon, nie tylko wykonawca partii gitarowych, lecz także współkompozytor i kompozytor dwóch utworów.

Spore wrażenie robią śmiałe, ambitne, pełne poetyckich wersów teksty Darii. W połączeniu z porywającymi interpretacjami wokalnymi są intrygującą zapowiedzią nowego kobiecego głosu w polskiej muzyce alternatywnej. Sama Daria twierdzi, że śpiewa dla siebie, męża i bliskich. A jeśli to, co tworzy dotrze również do innych ludzi, jeśli ta twórczość sprawi tym ludziom radość, „to będzie piękna historia” – mówi Daria.

Album „A Kysz!” (POSŁUCHAJ/KUP ALBUM) promują single „Malinowy Chruśniak” (ZOBACZ TELEDYSK), „Kundel Bury” (ZOBACZ TELEDYSK), „Miłostki” (ZOBACZ TELEDYSK) i „Lwy” (POSŁUCHAJ).

A Kysz! Tour to 13 klubowych koncertów:

5.10 – Koszalin, Teatr Muza

6.10 – Gdańsk, Stary Maneż

7.10 – Toruń, Od Nowa

12.10 – Poznań, Blue Note

19.10 – Łódź, Wytwórnia

19.11 – Zielona Góra, Kawon

30.11 – Lublin, Klub 30

7.12 – Wrocław, Stary Klasztor

8.12 – Bielsko-Biała, Klub Miasto

9.12 – Katowice, Królestwo

10.12 – Kraków, Forty Kleparz

14.12 – Warszawa, Palladium

15.12 – Białystok, Zmiana Klimatu

Obserwuj DARIĘ ZAWIAŁOW w Internecie:

Facebook | Instagram | YouTube

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW