Skip content

2CELLOS coverują Muse czyli “Hysteria” na dwie wiolonczele… za kratkami!

2CELLOS coverują Muse czyli “Hysteria” na dwie wiolonczele… za kratkami!

„Wiolonczele nigdy nie powinny tak brzmieć… Ale brzmią! I to jest niesamowite!”

 

„Moja 11 letnia córka zakochała się w muzyce widząc, co wyprawiacie z ‘klasycznymi’ instrumentami!”

(komentarze pod klipem ’Hysteria’)

 

Oto do czego może doprowadzić zbyt intensywna trasa koncertowa… Najpopularniejszy duet wiolonczelistów na świecie – 2CELLOS – jak zwykle z przymrużeniem oka podchodzi do swojej twórczości i w nowym klipie ląduje… w szpitalu psychiatrycznym. Klip jest równie nietypowy, co utwór któremu towarzyszy – to jeden z najbardziej wirtuozerskich rockowych numerów ostatnich lat – „Hysteria” formacji Muse. Można go obejrzeć już teraz pod TYM ADRESEM.

Muzycznych zaskoczeń nie brakuje na całej ostatniej płycie 2CELLOS, która do sprzedaży trafiła pod koniec stycznia. Promowana wspomnianą trasą po Ameryce (42 koncerty w 2 miesiące!) zawiera wiolonczelowe covery przebojów z list przebojów (“Wake Me Up” Avicii czy „They Don’t Care About Us” Michaela Jacksona) ale także nowe interpretacje utworów klasycznych („Live And Let Die” Paula McCartneya) oraz utwory łączące klasykę z heavy-metalem (rozpoczynający płytę “The Trooper Overture” to mash-up hitu Iron Maiden i uwertury Rossini’ego. Nie brak tu też oryginalnych utworów autorstwa 2CELLOS.

2CELLOS – czyli pochodzący z Chorwacji Luka Šulić i Stjepan Hauser dawno już przestali kojarzyć się tylko z muzyką klasyczną – są pierwszymi instrumentalistami, których można zobaczyuć w serialu Glee, występowali w najważniejszych amerykańskich programach telewizyjnych – The Today Show czy The Ellen DeGeneres Show.

 

 

 

www.2cellos.com

www.facebook.com/2Cellos

www.twitter.com/2Cellos

www.youtube.com/2CELLOSlive