Skip content

Barbra Streisand – szczegóły nowej płyty “Partners”

Barbra Streisand – szczegóły nowej płyty “Partners”

Legendarna wokalistka Barbra Streisand wydaje nowy album ‘Partners’ – krążek trafi na półki sklepowe już niedługo, bo 16 września nakładem Columbia Records / Sony Music. Wiadomość tę ogłosiła sama artystka na nowo założonym profilu na Instagramie. W 12 utworach na płycie towarzyszyć jej będą najsłynniejsi wokaliści świata, którzy w sumie sprzedali ponad miliard (!) płyt na całym świecie. Wśród nich Andrea Bocelli, Michael Bublé, Kenneth ‘Babyface’ Edmonds, Jason Gould, Josh Groban, John Legend, John Mayer, Lionel Richie, Blake Shelton, Stevie Wonder a także sam król Rock’n’Rolla – Elvis Presley.

Wśród piosenek nagranych w duecie usłyszymy wiele klasyków z repertuaru Barbry, takich jak ‘New York State Of Mind’ (gdzie towarzyszy jej Billy Joel), ‘It Had To Be You’ (Michael Bublé)’ (kliknij TUTAJ aby obejrzeć materiał z ich wspólnej pracy w studio), ‘Come Rain Or Come Shine’ (John Mayer), ‘Evergreen’ (Babyface), ‘What Kind Of Fool’ (John Legend) czy ‘People’ ze Steve Wonderem. Wśród niespodzianek na płycie znajdziemy m.in. ‘Love Me Tender’ z Elvisem Presleyem czy pierwszy zarejestrowany duet z synem Streisand – Jasonem Gouldem, w ‘How Deep the Ocean Is’.

W trakcie swojej kariery Barbra dzieliła mikrofon i blask reflektorów ze znakomitymi postaciami świata muzyki, tworząc niezapomniane kolaboracje, które na stałe weszły do historii muzyki. Osiągnęła mistrzostwo w łączeniu nieoczywistych, a czasem wręcz zadziwiających głosów, wznosząc je na poziom sztuki niedostępny dla innych artystów. Z powodzeniem od prawie 6 dekad nagrywa kolejne duety i po części także dzięki nim plasuje się w TOP10 najlepiej sprzedających się artystów wszechczasów. Jest też jedyną wokalistką, która przez pięć kolejnych dziesięcioleci umieściła przynajmniej jedną płytę na 1. miejscu światowych list sprzedaży.

Album w wersji cyfrowej zamawiać można już teraz TUTAJ – fani którzy to zrobią, automatycznie otrzymają teraz do pobrania utwór “” zaśpiewany w duecie z Billy Joelem, 26 sierpnia klasyk “The Way We Were” z Lionelem Richie a 3 września piosenkę “It Had To Be You” z Michealem Bublé.

16 Września płyta ukaże się w wersji cyfrowej, na płycie CD i na 2 płytach winylowych (z dołączonym całym materiałem na płycie CD).

 

Wszyscy wykonawcy śpiewający z Barbrą Streisand na płycie “Partners” mogą pochwalić się światowymi osiągnięciami. Poniżej lista ich wybranych sukcesów:

ANDREA BOCELLI – ma na koncie 14 płyt solowych jakie sprzedały się w nakładzie ponad 100 milionów egzamplarzy, czyniąc go jednym z najlepiej sprzedających się wokalistów w historii. Od czasu duetu ‘Time To Say Goodbye’ z Sarah Brightmann z powodzeniem fascynuje fanów muzyki pop, jak i wielbicieli muzyki klasycznej.

MICHAEL BUBLÉ – laureat 4 nagród Grammy, jego album ‘Crazy Love’ z 2009 roku trafił na szczyt listy Billboard TOP200 zaledwie po 3 dniach od premiery.

JASON GOULD – aktor, reżyser, producent muzyczny, pisarz i wokalista. Jego EP-ka z 2009 roku zachwyciła zarówno fanów, jak i krytyków – podobnie jak jego występu u boku Streisand podczas jej jesiennej trasy w 2012 roku i wydanego na CD/DVD koncertu “Back To Brooklyn”.

JOSH GROBAN – jego cztery solowe płyty uzyskały status Multi-Platyny a w 2007 roku umieścił swoją płytę na 1. miejscu Billboardu. Dotychczas sprzedał 25 milionów albumów, można usłyszeć go na wydanej w 2002 roku płycie Streisand ‘Duets’, gdzie trafił wybór duetów artystki z lat 1963-2002.

BILLY JOEL – 6. najlepiej sprzedający się artysta na świecie z ponad 150 milionami sprzedanych płyt na koncie. Laureat 6 statuetek Grammy, do których to nagród nominowany był aż 23 razy.

JOHN LEGEND – laureat 9 nagrod Grammy, aktualnie bijący rekordy popularności za sprawą przeboju ‘All Of Me’.

JOHN MAYER – w 2003 roku roku otrzymał Grammy za piosenkę ‘Your Body Is A Wonderland’. Sprzedał 30 milionów płyt.

ELVIS PRESLEY – król rock’n’rolla, najlepiej sprzedający się artysta świata z szacowaną sprzedażą płyt na poziomie 600 milionów sztuk. Nominowany do Grammy aż 14 razy otrzymał łącznie 3 statuetki, w tym w wieku 36 lat specjalną nagrodą Grammy za Osiągnięcia Życiowe.

LIONEL RICHIE – laureat 2 statuetek Grammy i autor płyt, które rozeszły się w nakładzie ponad 100 milionów sztuk.

BLAKE SHELTON – autor 24 przebojów muzyki country, w tym aż 11 Numerów 1. Dwukrotny zdobywaca nagrody Entertainer Of the Year podczas Academy Of Country Music.

STEVIE WONDER – ma na koncie ponad 30 hitów z amerykańskiej TOP10 list przebojów, 100 milionów sprzedanych płyt i 22 nagrody Grammy. Jest jednym z najbardziej uhonorowanych wykonawców w historii muzyki.

 

Tracklista płyty “Partners”

1.       It Had To Be You                              with Michael Bublé

2.       People                                                 with Stevie Wonder

3.       Come Rain Or Come Shine           with John Mayer

4.       Evergreen                                           with Babyface

5.       New York State Of Mind                     with Billy Joel

6.       I’d Want It To Be You                          with Blake Shelton

7.       The Way We Were                              with Lionel Richie

8.       I Still Can See Your Face                    with Andrea Bocelli

9.       How Deep Is The Ocean                     with Jason Gould

10.     What Kind Of Fool                               with John Legend

11.     Somewhere                                         with Josh Groban

12.     Love Me Tender                                  with Elvis Presley