Skip content

Britney Spears świętuje 20.rocznicę swojego fenomenalnego debiutu

Britney Spears świętuje 20.rocznicę swojego fenomenalnego debiutu

Dwadzieścia lat temu, Britney Spears wydając swój debiutancki singiel “Baby One More Time”  zapoczątkowała nową erę w muzyce pop.

 23 listopada Sony Music / Jive / Legacy Recordings opublikuje po raz pierwszy kolorową płytę winylową, na której z jednej strony znajdzie się nadruk z charakterystycznej okładki albumu i zdjęcie Britney z jednej z jej pierwszych sesji zdjęciowych z drugiej strony.

 Piosenka “… Baby One More Time” ukazała się 23 października 1998 r. I stała się kultowym utworem dla całego pokolenia. Piosenka ta pochodzi z debiutanckiego studyjnego albumu Britney o tym samym tytule, wydanego w styczniu 1999 roku w Jive Records.

 Rozmawiając niedawno o tej piosence z The Guardian Britney powiedziała: “Piosenka opowiada o tym stresie, który wszyscy przeżywamy, jako nastolatki.”

 Utwór napisany przez Maxa Martina i wyprodukowany przez Martina i Rami znalazł się na szczycie list przebojów w 19 krajach. Sam album ma certyfikat czternastokrotnej platynowej płyty przyznany przez Recording Industry Association of America i sprzedał się w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie.

 Teledysk do piosenki w reżyserii Nigela Dicka ukazał się 24 listopada 1998 roku I uznawany jest za jeden z najbardziej wpływowych I charakterystycznych klipów w historii muzyki.

 Kolorowy album winylowy oraz różnego rodzaju akcesoria i odzież dostępne są w specjalnie dedykowanym SKLEPIE internetowym.

 Kolejna dobrą wiadomością dla fanów artystki, jest to, że Britney Spears powraca do Las Vegas z kolejną koncertową rezydenturą zatytułowaną „Domination”. Piosenkarka ogłosiła, że od lutego będzie występowała w Park Theater w Park MGM, wielkim kompleksie hotelowym połączonym z kasynem. Księżniczka Popu ogłosiła na ten moment 32 koncerty, które odbędą się między lutym a sierpniem przyszłego roku.