Skip content

Foster The People – posłuchaj najnowszego singla!

Foster The People – posłuchaj najnowszego singla!

Znana z przebojów ‘Pumped Up Kicks’ indie-popowa formacja Foster The People ogłosiła właśnie datę premiery swojej drugiej płyty. Album ‘Supermodel’ trafi do sklepów na całym świecie 18 marca b.r. a zwiastuje go singiel ‘Coming Of Age’, do którego klip można obejrzeć tutaj:

Nagrywany w różnych miejscach na świecie, drugi w dyskografii zespołu krążek w pierwotnej formie narodził się pod okiem Paula Epwortha (Adele, Florence + The Machine, John Legend) w tradycyjnym marokańskim riadzie pod koniec 2012 roku. ‘Nie obowiązywały nas żadne zasady, chcieliśmy tylko stworzyć tyle nowej muzyki w 7 dni, ile to tylko możliwe ‘ – opowiada frontman zespołu, Mark Foster. ‘I na tym ‘wygnaniu’ narodziła się muzyczna tożsamość tego, co wkrótce przerodziło się w płytę’.

Z Maroka materiał wędrował z Fosterem przez wiele miejsc na świat – prace nad płytą kontynuowano w studiach w Malibu, Los Angeles i Londynie. Paul Epworth ponownie wcielił się w rolę producenta płyty – na koncie ma też współprace z Foster The People przy ich debiucie, płycie ‘Torches’, która sprzedała się w ilości 2 milionów egzemplarzy. Pochodzą z niej single ‘Pumped Up Kicks” (uznany nawet za ‘hymn roku 2011’ przez magazyn SPIN) a także “Don’t Stop (Color On The Walls)”, “Houdini”, “Helena Beat” i „Call It What You Want”, które legalnie pobrano w sumie aż 9 milionów razy.

Wszyscy, którzy zamówią nowy album Foster The People ‘Supermodel’ na iTunes przed premierą, otrzymają za darmo utwór ‘Coming Of Age’. Na stronie fosterthepeople.com kawałek ten towarzyszy filmowej dokumentacji powstawania jednego z największych murali w Stanach Zjednoczonych. 6-Piętrowy mural na jedynym z budynków w Los Angeles jest jednocześnie okładką nowej płyty zespołu

 

SUPERMODEL – tracklista:

1. Are You What You Want to Be

2. Ask Yourself

3. Coming of Age

4. Nevermind

5. Pseudologia Fantastica

6. The Angelic Welcome of Mr. Jones

7. Best Friend

8. A Beginner’s Guide to Destroying the Moon

9. Goats in Trees

10. The Truth

11. Fire Escape