Skip content

G-Eazy – następca Macklemore’a! Płyta “These Things Happen” już w sprzedaży cyfrowej!

G-Eazy – następca Macklemore’a! Płyta “These Things Happen” już w sprzedaży cyfrowej!

O tajemniczym G-Eazy robi się coraz głośniej i to głownie dzięki blogom i portalom  społecznościom młodych fanów hip-hopu. Ten  przypominający bohaterów filmów Tarantino (czarny strój i charakterystyczna fryzura) raper wskazywany jest jako najpoważniejszy następca Macklemore’a. Pochodzący z Oakland w Kalifornii, Gerald Earl Gillu, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, od dłuższego czasu zdobywa szerokie uznanie w kręgach amerykańskiej sceny hiphopowej.

Studia muzyczne na  Uniwersytecie Loyola w Nowym Orleanie poświęcił na stworzenie i doskonalenie własnego stylu.  Skomponowane w tym okresie produkcje  zaowocowały wydaniem w 2011 r. przełomowego  mixetape’a – „Endless Summer” . Przyniosła mu ona nominację  MtvU  – “Best Music On Campus”.G-Eazy występował również przed takimi gwiazdami Drake, Snoop Dogg czy Lil Wayne.

Po zdobyciu dyplomu, poświecił się komponowaniu. Efektem była debiutancka, całkowicie niezależna płyta  -„Must Be Nice” (debiut na #3 zestawienia Hip Hop w serwisie iTunes).

W ubiegłym roku zagrał serię wyprzedanych koncertów  od Nowego Jorku po Los Angeles. High Times Magazine ogłosił G-Eazy “Najlepszym Nowym Artystą 2013”. Ostatnie kilka miesięcy G-Eazy poświecił pracy nad ukończeniem nowej płyty „These Things Happen”, która od dzisiaj dostępna jest w sprzedaży cyfrowej (m.in. tutaj).  Prace nad krążkiem obrazuje materiał filmowy „The Road to Making These Things Happen. Premiera nośnika CD w Polsce zaplanowana jest na 12 sierpnia.

Płytę promują utwory: „Let’s Get Lost” oraz „I Mean It”.

Zawsze chciałem robić wszystko po swojemu , nie ważne czy dotyczy to produkcji utworów czy sposobu ubierania. Mam nadzieję, że trafiam tym do ludzi”, stwierdza G-Eazy.

Magazyn Billboard o płycie: „Brzmienie retro zmiksowane w olśniewająco oryginalny sposób.

G-Eazy obecnie koncertuje w Europie, szczegóły dot. terminów i miejsc znaleźć można na jego oficjalnej stronie.