Skip content

George Ezra w TOP5 BBC Sound of 2014!

George Ezra w TOP5 BBC Sound of 2014!

Powoli poznajemy pierwszych laureatów plebiscytu BBC Sound Of 2014. Choć na nazwisko zwycięzcy trzeba będzie poczekać do piątku, pierwszym ujawnionym artystą, jaki znalazł się w TOP5 największych nadziei muzycznych wg BBC na najbliższy rok jest George Ezra. To nie jedyne wyróżnienie – George’a nie zabrakło także na liście Brand New 2014 przygotowanej przez MTV. Wszystko wskazuje, że w najbliższym czasie będzie na ustach wszystkich – choć to dopiero początek jego kariery.

Określany jako ’19-latek o głosie 50-latka’ (m.in. przez serwis Musicis.pl) artysta wydał do tej pory EP-kę, która w Wielkiej Brytanii dotarła do 6 miejsca na iTunes. Pochodzi z Bristolu i to tamtejszy oddział radia BBC jako pierwszy zainteresował się tym, co ma do powiedzenia. Dzisiaj usłyszeć można go w ogólnokrajowej BBC Radio 1 a do fanów Ezry zaliczają się czołowi radiowi prezenterzy, tacy jak Zane Love, Huw Stephens czy Fearne Cotton. Aktualnym singlem artysty jest tytułowy utwór ze wspomnianej EP-ki  -„Did You Hear The Rain?”, do którego oficjalny videoklip można obejrzeć poniżej:

George Ezra na razie skupia się na intensywnym koncertowaniu a jego debiutancka płyta, inspirowana podróżami po Europie z gitarą w ręku, planowana jest na drugi kwartał 2014 roku.