Skip content

Giorgio Moroder – szczegóły nowej płyty z największymi gwiazdami pop!

Giorgio Moroder – szczegóły nowej płyty z największymi gwiazdami pop!

„My name is Giovanni Giorgio, but everybody calls me Giorgio…”

,,,tymi słowami rozpoczyna się jeden z najważniejszych utworów zeszłego roku –  „Giorgio by Moroder” ze słynnej płyty „Random Access Memories” grupy Daft Punk. Muzyczna opowieść o początkach muzyki elektronicznej w latach 70-tych wykorzystuje fragmenty wywiadu z Giorgio Moroderem, legendarnym producentem i kompozytorem, twórcą takich hitów ery disco jak „I Feel Love”, „Hot Stuff” czy „Love To Love You Baby”. Oryginalny pomysł i niebanalna produkcja przypomniały światu o jednym z najważniejszych twórców muzyki EMD, aktywnie działającym remikserze i DJ-u. Teraz czas na jego wielki powrót – 74-letni Giorgio Moroder podpisał właśnie kontrakt z Sony Music, na mocy którego w przyszłym roku ukaże się jego nowa, autorska płyta.

Pierwszy od 30 lat studyjny materiał jednego z najstarszych DJów świata pełen będzie niespodzianek – usłyszymy na nim najgorętszych artystów muzyki pop, takich jak Britney Spears, Sia, Charli XCX, Kylie Minogue, Mikky Ekko czy Foxes. Niezatytułowany jeszcze album ukaże się wiosną 2015 roku a już teraz usłyszeć można zapowiadający ją utwór ’74 Is The New 24’. Giorgio: „Muzyka taneczna nie interesuje się tym, gdzie mieszkasz. Nie odchodzi jej kim są twoi znajomi, ile masz pieniędzy ani czy liczysz sobie 74 czy 24 lata… dlatego 74 to nowe 24!”. Klip do kawałka stworzyła grupa The Creators Project odpowiadająca za wizualną stronę promocji ostatniej płyty Daft Punk. Kliknij TUTAJaby obejrzeć video „72 Is The New 24”. Utwór do kupienia jest też m.in. w serwisie iTunes.

 

Nie jest przesadą stwierdzenie, że bez Morodera współczesna muzyka nie byłaby taka sama. W swojej karierze współpracował z takimi gwiazdami jak Barbra Streisand, Elton John, Donna Summer, Cher, Janet Jackson, Chaka Khan, Freddy Mercury, Blondie czy David Bowie. Napisał wiele słynnych tematów filmowych – “Take My Breath Away” (Top Gun), “Flashdance”, “Call Me” (piosenka Blondie wykorzystana w filmie American Gigolo) jak i muzykę do filmów Niekończąca Się Historia (Neverending Story), Superman III, Rambo III czy Gliniarz z Beverly Hills II. Ma na koncie 3 Oscary, 4 nagrody Grammy i ponad 100 Złotch i Platynowych Płyt. W 2004 roky wprowadzony został do Dance Music Hall of Fame. Ostatnio w roli DJa zobaczyć można go było na festiwalach w Japonii, Szwecji, Meksyku, Niemczech a także amerykańskim Pitchfork Music Festival.