Skip content

Kodaline – nowa płyta, nowy singiel czyli garść dobrych wiadomości dla fanów indie-rocka!

Kodaline – nowa płyta, nowy singiel czyli garść dobrych wiadomości dla fanów indie-rocka!

Zachęcona sukcesem poprzedniej płyty „In A Perfect World” (hity „All I Want” i „High Hopes”) irlandzka formacja Kodaline postanowiła iść za ciosem – 10 lutego 2015 r. w sprzedaży pojawi się jej druga płyta „Coming Up For Air”, której zwiastun – singiel „Honest” – można już teraz posłuchać poniżej. Zainspirowany współpracą z takimi producentami, jak Jacknife Lee (Snow Patrol, R.E.M), Jim Eliot (Ellie Goulding) czy współtwórcą wspomnianego krążka ‘A Perfect World’ Steve’m Harrisem, zespół dostarczył nowe utwory znacznie szybciej, niż się tego spodziewano.

 

 

‘Gdyby latem tego roku ktoś powiedział nam, że do jesieni skończymy nagrywać płytę, nigdy byśmy w to nie uwierzyli’ mówi wokalista Steve Garrigan. “Wszystko wydarzyło się błyskawicznie. Część utworów powstawała na żywo w studio.” Ostatecznie sesje nagraniowe do płyty zamknęły się w ośmiu tygodniach.

Album promuje energetyczny singiel “Honest”, będący dużym zaskoczeniem nawet dla fanów Kodaline. Mocnego, brzmiącego niemal jak stadionowy hymn refrenu nie powstydziła by się sama grupa Coldplay. Utwór jest już w sprzedaży m.in. w serwisie iTunes.