Skip content

Lea Michele – szczegóły solowej płyty gwiazdy GLEE

Lea Michele – szczegóły solowej płyty gwiazdy GLEE

Lea Michele zdobyła sławę dzięki roli ‘Rachel’ w najpopularniejszym muzycznym serialu świata – GLEE. Grana przez nią pierwszoplanowa postać przyciąga miliony widzów od 5 lat i 4 sezonów serialu (w planach są już dwa kolejne). Wokalistka, aktorka i tancerka trafiła na srebrny ekran prosto z Broadway’u, gdzie występowała m.in. w musicalach Nędznicy, Skrzypek na Dachu czy Ragtime. Jej kreacja aktorska była wielokrotnie doceniana – nominowano ją do nagród Emmy i Złotych Globów (aż dwukrotnie!). Nagranie przez Lea solowej płyty było więc tylko kwestią czasu…

W grudniu ub. r. Lea zadebiutowała pierwszym solowym singlem ‘Cannonball’. Emocjonalny utwór o walce z przeciwnościami losu, który specjalnie dla niej napisała Sia (autorka hitów takich gwiazd jak Rihanna, Britney Spears, David Guetta) doczekał się niedawno klipu i już trafił do czołówki listy sprzedaży iTunes w większości krajów w Europie:

Cała płyta ‘Louder’ ukaże się 4 marca b.r. i jak mówi sama artystka ‘to muzyczny zapis artystycznej podróży do miejsca, w którym jest teraz i swoiste rozliczenie z przeszłością. Ale bez obaw – to bardzo optymistyczna i dopingująca do działania płyta’. Zachęca do życia odważniej, pełniej i głośniej – stąd jej tytuł. Poza ‘Cannonball’ znajdziemy tu też pop-rockowy hymn ‘On My Way’, wzruszającą balladę ‘Battlefield’ (ponownie autorstwa Sii), energetyczny ‘Burn With You’ i punkt kulminacyjny całego krążka – eklektyczny ‘Louder’. Wśród gości usłyszymy Christinę Perri, Colina Munroe i producencki duet Stargate. Wszyscy którzy zamówią płytę na iTunes już teraz, otrzymają do darmowego pobrania singiel ‘Cannonball’.

 

Tracklista:

1. Cannonball

2. On My Way

3. Burn with You

4. Battlefield

5. You’re Mine

6. Thousand Needles

7. Louder

8. Cue the Rain

9. Don’t Let Go

10. Empty Handed

11. If You Say So