Skip content

LEONARD COHEN wydaje premierową płytę “POPULAR PROBLEMS” !

LEONARD COHEN wydaje premierową płytę “POPULAR PROBLEMS” !

Na porywającym premierowym albumie studyjnym Popular Problems Leonard Cohen wciąga nas w splątane uliczki snów i nadaje nowy ton nadziei i rozpaczy, radości i żałobie. Cohen jest tu ponownie kochankiem w stanie nieustannego zadziwienia, śpiewającym o ludzkiej kondycji w chwilach, gdy „dusza otwiera się w komnatach tęsknoty”. W jego legendarnie już niskim głosie jak nigdy dotąd słychać świadomość i zaangażowanie. Wyrazistość i siła dziewięciu hipnotyzujących piosenek sprawią, że będziemy je śpiewać bez końca.

Duży wkład  w nagranie krążka miał wieloletni współpracownik artysty, Patrick Leonard. Połączenie wyobraźni i kreatywnych sił obu muzyków nadaje krążkowi Popular Problems swieżości, ale nie pozbawia go uroku, który od 5 dekad inspiruje i zachwyca fanów Cohena.

“Leonard Cohen przekroczył kolejne granice swoim twórczym podejściem do muzyki” mówi Rob Stringer, szef należącej do Sony Music wytwórni Columbia Records. „Tych dziewięć piosenek jest utrzymanych w stylu Cohena, ale i absolutnie unikalnych. Cieszymy się, że dane będzie nam ponownie współtworzyć historię muzyki”.

Płyta Popular Problems trafi na rynek 23 września, dokładnie 2 dni po 80-tych urodzinach Cohena. Wszyscy, którzy zamówią ją przed premierą w serwisie iTunes otrzymają do natychmiastowego pobrania pierwszy singiel z płyty – „Almost Like The Blues”.

 

W ramach uczczenia 80-tej rocznicy urodzin Cohena, jego muzyczna spuścizna dostępna będzie na zaktualizowanej stronie w serwisie iTunes (www.itunes.com/leonardcohen), obejmując zarówno płytę Popular Problems jak i 12 poprzednich studyjnych dokonań w ramach kampanii Mastered For iTunes.

Popular Problems wyprodukowana została przez Patricka Leonarda, zmasterowana w Marcussen Mastering  a nagrana i zmixowana została przez Jesse’go E. Stringa i Billa Bottrella.

Tracklista płyty Popular Problems:

1. Slow

2. Almost Like The Blues

3. Samson In New Orleans

4. A Street

5. Did I Ever Love You

6. My Oh My

7. Nevermind

8. Born In Chains

9. You Got Me Singing