Skip content

Maria Sadowska zakończyła pracę nad płytą – “Jazz na ulicach”

Maria Sadowska zakończyła pracę nad płytą  – “Jazz na ulicach”

PŁYTA: MARIA SADOWSKA „Jazz na ulicach”

PREMIERA PŁYTY: 1 kwietnia 2014

FB: https://www.facebook.com/sadowskamaria

Maria Sadowska to artystka nieprzewidywalna, przyzwyczaiła swoich fanów do tego, że każdy nowy album w jej przypadku musi być rewolucją.

“Jazz na ulicach” to propozycja wyjątkowa, z nonszalancją łamiąca muzyczne tabu – choć zaskakująco przystępna w odbiorze. Maria Sadowska pojawia się z płytą, która z jednej strony jest syntezą wieloletnich odważnych muzycznych wariacji i sukcesów na gruncie takich gatunków jak nu jazz, funk, broken pop, elektronika czy muzyka filmowa, a z drugiej dojrzałym powrotem do najlepszej jazzowej szkoły, w której Sadowska bez wątpienia była jedną z najpilniejszych uczennic.

Tym razem nieoczywiste kompozycje nie kojarzą się ani z zadymionym koncertem, ani z czerwonym winem przy kominku. Zafascynowana elektronicznymi brzmieniami Sadowska wybiega ze swoją muzyką z najbardziej eleganckich jazzowych klubów na ulicę, gdzie rządzi taniec i trudna do zatrzymania energia młodości.

“Jazz na ulicach” to szalony bieg po pełnym neonów mieście w pierwszy ciepły wieczór napierającej zewsząd wiosny.

W piątek 28 marca w warszawskim Teatrze Syrena odbędzie się premierowy koncert Marii Sadowskiej z repertuarem z płyty “Jazz na ulicach”. A już dziś możemy podejrzeć prace w studio i zmagania z materią na planie teledysku do pierwszego singla „Life Is A Beat”.

Making of: http://youtu.be/XhYRqO8y8BI