Skip content

MGMT wracają z płytą… "MGMT" !

MGMT wracają z płytą… "MGMT" !

Grupa MGMT powraca z nowym, trzecim krążkiem w karierze. Album zatytułowany po prostu „MGMT” ukaże się w sprzedaży 17 września i jak zapowiadają muzycy będzie to kolejna próba poszerzenia granic muzyki pop. Andrew VanWyngarden i Ben Goldwasser ponownie połączyli swoje siły z Dave’m Fridmannem (współproducent Oracular Spectacular i Congratulations, pracował także z The Flaming Lips i Mercury Rev) próbując w studio nowych technik kompozytorskich, które ‘pozwoliły muzyce wypowiedzieć się bez ograniczeń’. Rezultatem jest zestaw 10 nagrań (w tym cover ‘Introspection’ psychodelicznej grupy Faine Jade z lat 60-tych) oddających surrealistyczne podejście duetu do codzienności.

Pierwsze próbki nowej muzyki MGMT zaprezentowali w kwietniu tego roku, gdy w ramach Record Store Day na kasecie wydali otwierający płytę kawałek ‘Alien Days’. Numer określony został przez amerykańskiego Rolling Stone’a jako ‘iskrząca wycieczka w psychodelię’ a magazyn Spin napisał o nim: ‘szalona konstrukcja space-rockowa’.

“MGMT’ to jednak nie tylko muzyka – do wszystkich wydań płyty dołączony będzie program ‘the Optimiser’ pozwalający delektować się wizualizacjami do każdego z utworów. Pracowali nad nimi m.in. Andrew Benson, Emilio Gomariz, Geoffrey Lillemon, and Chris Timms a całość koordynował Alejandro Crawford odpowiedzialny za wizualną stronę koncertów MGMT.

 

Pierwsze oficjalne video powstał do utworu „Your Life Is A Lie” – jego reżyserią zajął się Tom Kuntz, odpowiadający za słynny obrazek do ‘Congratulations’ z poprzedniej płyty zespołu. Następne klipy powstaną do utworów ‘Alien Days’ i ‘Cool Song No. 2’ – tym razem za kamerą stanie reżyser filmów niezależnych Sam Fleischner.

 

MGMT aktualnie koncertują w Stanach Zjednoczonych a ich europejska trasa przewidziana jest na jesien b.r.

 

Tracklista płyty “MGMT” :

1. Alien Days

2. Cool Song No. 2

3. Mystery Disease

4. Introspection

5. Your Life Is a Lie

6. A Good Sadness

7.  Astro-Mancy

8. I Love You Too, Death

9. Plenty Of Girls In the Sea

10. An Orphan Of Fortune