Skip content

PENTATONIX ujawniają szczegóły bożonarodzeniowej płyty “That’s Christmas To Me”!

PENTATONIX ujawniają szczegóły bożonarodzeniowej płyty “That’s Christmas To Me”!

Święta zbliżają się nieubłaganie – ale w tym roku jest szansa spędzić je z klasą, przy kolędach nagranych w nowoczesny i zaskakujący sposób. PENTATONIX – najpopularniejszy obecnie zespół wykonujący muzykę a capella, czyli bez towarzyszenia instrumentów (znany z brawurowych wykonań takich hitów jak ‘Rather Be’ , ‘La La Latch’ czy ‘Problem’) postanowił wziąć na warsztat znane utwory bożonarodzeniowe oraz inne, mniej oczywiste piosenki kojarzące się ze świętami. Na płycie ‘That’s Christmas To Me’ znajdziemy 10 piosenek – oprócz standardów ‘Winter Wonderland’, ‘Silent Night’ (Cicha Noc) czy ‘Santa Claus Is Coming To Town’ jest tu także nowa wersja utworu z disneyowskiego filmu ‘Frozen’ – ‘Let It Go’, cover Fleet Foxes ‘White Winter Hymnal’ i tytułowy utwór, napisany przez Pentatonix specjalnie na tę okazję. Wydawnictwo promują już dwa videoklipy: ‘White Winter Hymnal’ oraz mashup ‘Winter Wonderland/Don’t Worry Be Happy’ ’(kliknij na tytuł aby obejrzeć teledysk) wraz z znaną z amerykańskiego Idola wokalistką Tori Kelly.

 

 

Album dostępny jest już w formie cyfrowej (m.in. w serwisie iTunes) a 9 grudnia pojawi się także na polskich półkach sklepowych.

 

 

 

Przypomnijmy: PENTATONIX to wokaliści wiodący: Scott Hoying, Kirstie Maldonado i Mitch Grassi, śpiewający partie basu Avi Kaplan i beatboxer Kevin “K.O.” Olusola. Od czasu swojego debiutu w 2011 roku wydali 3 EP-ki (PTX Volume 1, PTXmas i PTX Volume 2, PTX Vol.III) które sprzedały się łącznie w ilości ponad 550 tysięcy sztuk. Ich kanał na YouTube, dzięki któremu świat usłyszał o Pentatonix, jest w TOP13 najczęściej subskrybowanych kanałów, pokonując tym samym takie gwiazdy jak np. Avicii czy Beyoncé.