Skip content

Pharrell Williams ujawnia szczegóły płyty "G I R L"!

Pharrell Williams ujawnia szczegóły płyty "G I R L"!

Pharrell Williams ogłosił właśnie premierę swojego płytowego debiutu w Columbia Records/Sony Music : krążek “G I R L” ukaże się na całym świecie już za 2 tygodnie, czyli 4 marca! Znajdzie się na nim aktualny światowy mega hit i najczęściej grany obecnie utwór w polskich stacjach radiowych – „Happy”. Album zamawiać można już teraz na iTunes: http://smarturl.it/GIRLalbum.

 

“Kiedy szefowie Columbia Records zaproponowali mi wydanie płyty, przyszły mi do głowy trzy rzeczy” – mówi Pharrell. „Pierwsza to wszechogarniający zaszczyt, że są zainteresowani umożliwieniem mi nagrania płyty, jaką zawsze chciałem nagrać. Druga, że musi być to zrobione szybko, ale odświętnie. I trzecia – że krążek będzie się nazywał G I R L. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.”

 

Pharrell przebywa aktualnie w Londynie, gdzie dzisiejszego wieczoru (19 marca) zaśpiewa „Happy” na zakończenie ceremonii rozdania nagród BRIT Awards. W najbliższą niedzielę, 2 marca, wystąpi z tym utworem również podczas rozdania Oscarów – „Happy” nominowane do tej prestiżowej nagrody w kategorii ‘Najlepsza Piosenka’. Nadchodzące tygodnie przyniosą jeszcze występy w kilku popularnych programach telewizyjnych, w tym niemieckim Wetten Das i francuskim Le Grand Journal. W miniony weekend Pharrell rozpoczął retrospektywnym występem ceremonię NBA All-Star Game, prezentując zgromadzonym swoje hity w towarzystwie takich gwiazd jak Snoop Dogg, P Diddy, Busta Rhymes i Nelly.

„Happy” oryginalnie nagrane do filmu „Despicable Me 2” („Minionki rozrabiają”) stało się międzynarodowym fenomenem i trafiło na szczyt list przebojów aż w 175 krajach (Polska jest jednym z 14 krajów w którym utwór jest aktualnie na 1. miejscu National Airplay Chart). Piosenka doczekała się pierwszego w historii 24-godzinnego teledysku a filmy pokazujące fanów tańczących do niej w różnych miastach świata biją na Youtube rekordy popularności (video z krakowianami tańczącymi do „Happy” trafił nawet na oficjalny profil Pharrella na Facebooku).

W ubiegłym miesiącu Pharrell zgarnął cztery statuetki GRAMMY w kategoriach – Producent Roku, Album Roku (Daft Punk ‘Random Access Memories’), Nagranie Roku i Najlepsza Kolaboracja Pop (Daft Punk ‘Get Lucky’). Ma już w sumie 7 nagród GRAMMY w swojej kolekcji.