Skip content

PIĄTKI Z NOWĄ MUZYKĄ – już 10 lipca rusza światowy dzień premier muzycznych

PIĄTKI Z NOWĄ MUZYKĄ – już 10 lipca rusza światowy dzień premier muzycznych

Od 10 lipca światowe premiery muzyczne we wszystkich krajach będą ukazywać się w tym samym dniu. Nowe utwory i albumy będą dostępne w każdy piątek od godz. 00.01 czasu lokalnego w ponad 45 krajach – nowa muzyka będzie dostępna dla wszystkich w tym samym momencie.

Dla fanów na całym świecie piątek stanie się wyjątkowym dniem – premier muzycznych. 10 lipca 2015 roku rusza projekt „Piątki z nową muzyką”, czyli światowy dzień premier muzycznych. Dzięki przedsięwzięciu, które wdrażane jest przy współpracy wytwórni fonograficznych, dystrybutorów i artystów, fani muzyki w 45 krajach będą mieli legalny dostęp do premierowych utworów i albumów w tym samym czasie.  Do tej pory nowe utwory i albumy ukazywały się w poszczególnych krajach w różnych dniach tygodnia

Niezależnie od tego w jakim kraju ktoś aktualnie się znajduje, teraz piątek będzie nie tylko początkiem weekendu, ale także dniem, w którym pojawia się nowa muzyka. Projekt daje szansę na stworzenie wokół premierowych albumów i singli atmosfery oczekiwania i wyjątkowości. To także okazja dla artystów i wytwórni na wzmocnienie promocji nowych nagrań na rynku muzycznym.

 

Maciej Kutak, managing director, Eastern Europe Sony Music Entertainment Poland, członek Zarządu ZPAV, dodaje –  Ustalenie jednego konkretnego dnia, w którym będą odbywać się premiery nowych wydawnictw muzycznych na całym świecie jest świetnym rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się już od dawna na rynku kinowym. W piątek można wybrać się do kina nawet w ciemno, bo zawsze jest coś nowego. Teraz również nowa muzyka z wszystkich wytwórni będzie pojawiać się kumulacyjnie w piątki. To duże ułatwienie dla kupujących, którzy w jednym momencie będą mieli cały zestaw nowych albumów. Wpłynie to również na lepszą komunikację na temat nowych premier i ożywi rynek muzyczny.

 

W Polsce zostaną wprowadzone zmiany, które obejmą Oficjalną Listę Sprzedaży OLiS. Od 10 lipca zestawienie będzie obejmowało 7 dni od piątku do czwartku.

 

Więcej informacji na stronie: nowepiatki.zpav.pl