Skip content

Sony Music International z dumą informuje, że podpisało kontrakt ze światowej sławy DJ’em, twórcą muzyki do kultowego filmu ‘Berlin Calling”, Paulem Kalkbrennerem!

Sony Music International z dumą informuje, że podpisało kontrakt ze światowej sławy DJ’em, twórcą muzyki do kultowego filmu ‘Berlin Calling”, Paulem Kalkbrennerem!

Sony Music International z dumą informuje, że podpisało kontrakt ze światowej sławy DJ, twórcą muzyki do kultowego filmu ‘Berlin Calling”, Paulem Kalkbrennerem!

 

Synonim współczesnego berlińskiego techno, Kalkbrenner jest jednym z najbardziej popularny artystów muzyki elektronicznej. Nie jest on zwykłym DJ’em – podczas imprez gra tylko swoje autorskie kompozycje. Dotychczas wydał sześć albumów, zdobywając szczyty list przebojów i sprzedając największe światowe areny. W listopadzie zagrał koncert dla ponad 500 tysięcy osób, z okazji 25-lecia upadku Muru Berlińskiego. Przez ostatnie lata występował na takich prestiżowych festiwalach jak Coachella, Sonar, Ultra, Rock en Seine i Future Music Festival, a polscy fani mogli podziwiać go na Audioriver Festival.

 

Kalkbrenner to pierwszy artysta muzyki elektronicznej, który wyszedł poza termin EDM, zanim on nawet powstał. Jego singiel „Sky and Sand” pobił szczyty list przebojów w Niemczech, utrzymując się przez blisko 127 tygodni w TOP100. Artysta nagrał i wyprodukował również soundtrack do kultowego filmu „Berlin Calling” (2008).

 

 

W ramach nawiązanej współpracy, Paul Kalkbrenner wyda nową płytę pod szyldem wchodzącej w skład Sony Music, wytwórni Columbia Records.

 

Edgar Berger (President & CEO – Sony Music International):

“Nie możemy być bardziej szczęśliwi, witając Paula Kalkbrennera w rodzinie Sony Music. Paul odgrywa znaczącą i bardzo wpływową rolę w rozwój muzyki elektronicznej. Zdobył imponującą rzeszę fanów na całym świecie. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny rozdział w jego karierze, którym będzie jego nadchodzący, siódmy już album studyjny.”

 

Paul Kalkbrenner

„Jestem szczęśliwy, że jestem na pokładzie.”

 

http://paulkalkbrenner.net/home/