Skip content

“Superheroes” – nowy singiel powracającej grupy The Script!

“Superheroes” – nowy singiel powracającej grupy The Script!

Jeden z najpopularniejszych irlandzkich zespołów ostatnich lat – The Script – ogłosił szczegóły długo oczekiwanej, czwartej w karierze płyty. Krążek zatytułowany ‘No Sound Without Silence’ pojawi się w sprzedaży 16 września a promować go będzie singiel ‘Supeheroes’, którego już teraz posłuchać można pod TYM ADRESEM. Informacje te ujawnione zostały podczas internetowego spotkania zespołu z tysiącami fanów z całego świata podczas imprezy Google Hangout.

‘No Sound Without Silence’ to powrót do bardziej rockowego brzmienia znanego z początku kariery The Script. Danny, Mark i James napisali praktycznie wszystkie piosenki na płytę podczas trasy promującej ich poprzednie dzieło #3 w specjalnie zorganizowanym w tym celu studiu nagraniowym w swoim tour-busie. Zaraz po zakończeniu koncertowania weszli do studia w Dublinie i Londynie, gdzie album nabrał ostatecznego kształtu. Jednym z pierwszych numerów nagranych na krążek był właśnie chwytliwy „Superheroes” – podniosły refren i smakowity riff gitarowy to znaki rozpoznawcze The Script. Do napisania go zainspirowały muzyków emocje towarzyszące wyprzedanym koncertom na amerykańskich stadionach, jakie mieli okazję grać w 2013 roku.

The Script przez 7 lat od wydania debiutanckiej płyty osiągnęli ogromny sukces po obu stronach Atlantyku sprzedając ponad 20 milionów płyt. Singiel ‘Hall Of Fame’ z ostatniej płyty #3 sprzedał się w ilości ponad 5 milionów egzemplarzy a klip do niego obejrzano 133 miliony razy.