Skip content

“XSCAPE” Michaela Jacksona – wszystkie szczegóły singla i nowej płyty!

“XSCAPE” Michaela Jacksona – wszystkie szczegóły singla i nowej płyty!

13 maja 2014 roku Sony Music wraz z Michael Jackson Estate wyda zupełnie nowy album Michaela Jacksona XSCAPE.  Zawierająca 8 utworów nagranych między 1983 a 1999 rokiem płyta jest kolejnym dowodem na to, jak wielką inspiracją dla współczesnych artystów jest twórczość Króla Popu. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „Love Never Felt So Good” wyprodukowany przez Michaela Jacksona, Johna Claina, Girogio Tuinforta i Paula Ankę. Utwór można już teraz odsłuchać w wersji oryginalnej a także w duecie z Justinem Timberlake’m, jest on już także dostępny w serwisie iTunes. Wersja z Justinem dostępna będzie wyłącznie na wersji deluxe płyty.

Pierwotnie nagrany w 1983 roku z Paulem Anką utwór został uwspółcześniony dzięki Johnowi McClainowi z MJ Estate a rezultat jest “magiczną kombinacją oryginalnej i nowoczesnej produkcji” zachowującą analogowy klimat wczesnych lat 80-tych, ale brzmiący współcześnie dzięki nowo dodanym disco-soulowym elementom. Cytując USA Today, jest to “stara szkoła i wywołujące mrowienie smyki, przywodzące na myśl wczesne produkcje Jacksona z Quincy Jonesem”.

Album XSCAPE zawierać będzie muzykę, którą świat oficjalnie usłyszy po raz pierwszy. Producent wiodący płyty, szef należącej do Sony Music wytwórni Epic Records wybrał ostateczną listę nagrać i dostarczył je producentom, którzy dodali do niej świeże brzmienie zachowując esencję i integralność z dotychczasową twórczością Jacksona. Reid nazywa ten proces ‘uwspółcześnieniem’. Główny producent płyty, Timbaland, był jednym z nielicznych, którzy w opinii Reida mieli umiejętności wystarczające do zmierzenia się z tym wyzwaniem. Pozostali to tacy twórcy hitów jak Rodney Jerkins, Stargate, Jerome „Jroc” Harmon i John McClain. Znana jest też tracklista i zawartość wersji standardowej i deluxe albumu – poniżej.

XSCAPE to długo oczekiwana porcja nowej muzyka, która zachwyci nie tylko legiony fanów jednego z najbardziej uwielbianych i najlepiej sprzedających się wykonawców na świecie, jak również przybliży jego dorobek artystyczny zupełnie nowej generacji słuchaczy.

Więcej informacji o nowej płycie Michaela Jacksona w najbliższym czasie pojawiać się będzie na stronie www.michaeljackson.com .

Tracklista edycji standardowej:

1. Love Never Felt So Good
2. Chicago
3. Loving You
4. A Place With No Name
5. Slave To The Rhythm
6. Do You Know Where Your Children Are
7. Blue Gangsta
8. Xscape

Tracklista Deluxe Edition:
1. Love Never Felt So Good
2. Chicago
3. Loving You
4. A Place With No Name
5. Slave To The Rhythm
6. Do You Know Where Your Children Are
7. Blue Gangsta
8. Xscape
9. Love Never Felt So Good (Original Version)
10. Chicago (Original Version)
11. Loving You (Original Version)
12. A Place With No Name (Original Version)
13. Slave To The Rhythm (Original Version)
14. Do You Know Where Your Children Are (Original Version)
15. Blue Gangsta (Original Version)
16. Xscape (Original Version)
17. Love Never Felt So Good – Michael Jackson & Justin Timberlake

DVD:
– Xscape Documentary (L.A. Reid i producenci płyty opowiadają o swoich wrażeniach z pracy nad projektem XSCAPE)
– dodatkowe materiały nakręcone przy okazji tworzenia ‘Xscape Documentary’

Poster:
– wyjątkowy plakat autorstwa Mr. Brainwash’a, którego twórczość podziwiał i z którym prywatnie przyjaźnił się Michael Jackson.