Skip content

A Great Big World – „Is There Anybody Out There?”

A Great Big World – „Is There Anybody Out There?”
  • wykonawca: A Great Big World
  • tytuł: Is There Anybody Out There?
  • premiera: 28-01-2014
  • nośnik nr kat: 88883770552 (CD)

Wyobraź sobie, że masz własny zespół i któregoś dnia do Twojego utworu tańczy uczestniczka amerykańskiego programu You Can Dance… Wyobraź sobie, że nazajutrz Christina Aguilera przyznaje, że nie może przestać słuchać tej piosenki i kontaktuje się z Tobą z prośbą o duet… Wyobraź sobie, że wkrótce wykonujecie go razem przed milionami widzów w programie The Voice, pod wrażeniem są One Republic, CeeLo Green, producent LA Reid a Wasz występ staje się najbardziej dyskutowanym tematem na Twitterze… Amerykański sen? Czy może kolejna genialna piosenka w historii muzyki?
Taka historia przydarzyła się stosunkowo nowej formacji A Great Big World, tworzonej przez dwóch wokalistów – Iana Axela i Chada Vaccarino. Utwór ‘Say Something’ z gościnnym udziałem Christiny Aguilery momentalnie trafił na szczyt najlepiej sprzedających się utworów na iTunes i jest już jedną z najważniejszych pozycji w muzycznych podsumowaniach roku.
Na wydanym właśnie debiutanckim krążku „Is There Anybody Out There?” przebój pojawia się aż dwa razy (w wersji z i bez Christiny). Całość płyty to utwory inspirowane twórczością Eltona Johna, Simona i Garfunkela a z nieco bardziej współczesnych nazwisk – grupą FUN, czyli optymistyczne popowe kompozycje bazujące na brzmieniu klawiszy. Inny z utworów na płycie, „This Is The New Year” wykorzystany został m.in. w serialu Glee.

tracklista:
1. Rockstar
2. Land of Opportunity
3. Already Home
4. I Really Want It
5. Say Something
6. You’ll Be Okay
7. Everyone Is Gay
8. There Is an Answer
9. I Don’t Wanna Love Somebody Else
10. This Is the New Year
11. Shorty Don’t Wait
12. Cheer Up!
13. Say Something (feat. Christina Aguilera)