Skip content

A$AP Ferg – “Always Strive And Prosper”

A$AP Ferg – “Always Strive And Prosper”
  • wykonawca: A$AP Ferg
  • tytuł: Always Strive And Prosper
  • premiera: 06-05-2016
  • nośnik nr kat: 88843098772

A$AP Ferg to jeden z najbardziej aktywnych członków hiphopowego kolektywu A$AP Mob. “Always Strive and Prosper” (litery ASAP nie występują tu przypadkowo) to jego druga pozycja w dyskografii (po płycie “Trap Lord” z 2013 r.) – zapowiadana jako album przełomowy, mający podtrzymać pozycję, jaką ugruntowała w kulturze hiphopowej poprzednia płyta Ferga. W retrospekcyjnych tekstach wraca do dorastania w Harlemie i pracy w lodziarni Ben & Jerry’s, skąd został zwolniony za dodawanie klientom dodatkowych porcji lodów. „To moje najbardziej udane dzieło. Pokazuje różnorodność wykonywanej przeze mnie muzyki. Jej celem było lepsze poznanie mojej osoby – skąd się wywodzę, z kim się wychowywałem i w otoczeniu kogo żyję dzisiaj. A także zachęcenie żeby zawsze się starać i rozwijać (always strive and prosper), bo skoro w życiu udał się jakiemuś dzieciakowi z Harlemu, to może udac się każdemu!”
O A$AP Fergu usłyszeliśmy w 2012 roku. Udzielał się na debiutanckiej płycie A$AP Rocky’ego LING.LIVE.A$AP, koncertował u boku Rihanny i Drake’a. Jego pierwsza płyta dotarła go 9. miejsca na liście Billboardu a pochodzą z niego takie przeboje jak “Work REMIX (feat. A$AP Rocky, French Montana, Trinidad James & ScHoolBoy Q) i “Shabba (feat. A$AP Rocky)”.
Singlami promującymi nowe wydawnictwo są „Let It Bang”, „New Level” z gościnnym udziałem Future’a i “Strive” z Missy Elliott.

tracklista:
1. Rebirth
2. Hungry Ham feat. Skrillex & Crystal Caines
3. Strive feat. Missy Elliott
4. Meet My Crazy Uncle (Skit)
5. Psycho
6. Let It Bang feat. ScHoolboy Q
7. New Level feat. Future
8. Yammy Gang feat. A$AP Mob & Tatiana Rodriguez
9. Swipe Life feat. Rick Ross
10. Uzi Gang feat. Lil Uzi Vert & Marty Baller
11. Beautiful People feat. Chuck D & Mama Ferg
12. Damn Not Again (Skit)
13. Let You Go
14. World Is Mine feat. Big Sean
15. Phone Call With Breezy (Skit)
16. I Love You feat. Chris Brown & Ty Dolla $ign
17. Grandma (Skit)
18. Grandma