Skip content

All Is True (Original Motion Picture Soundtrack)

All Is True (Original Motion Picture Soundtrack)
  • wykonawca: Patrick Doyle
  • tytuł: All Is True (Original Motion Picture Soundtrack)
  • premiera: 08-02-2019
  • nośnik nr kat: 19075930552 ( CD )

Sony Classical zaprasza do wysłuchania albumu All Is True (Original Motion Picture Soundtrack).
All Is True to film z roku 2018 w reżyserii Kennetha Branagha ,według scenariusza Bena Eltona. Tytuł filmu zaczerpnięto z alternatywnego tytułu dramatu Williama Shakespeare’ a „Henryk VIII”.
W rolach gównych zobaczymy plejadę gwiazd: Kenneth Branagh jako Wiliam Shakespeare, Judi Dench jako Anne Hathaway i Ian McKellen jako Earl of Southampton.
Autorem muzyki do tego, okraszonego plejadą gwiazd obrazu jest brytyjski kompozytor muzyki filmowej Patrick Doyle. Debiutem kinowym Doyle’a była muzyka do filmu, Kennetha Branagha Henryk V w 1989 r. Za główny temat z filmu, Non Nobis Domine (którego fragment w filmie Doyle zaśpiewał osobiście grając dworzanina), kompozytor otrzymał nominację do Ivor Novello Award. Sama kompozycja przyniosła mu większy rozgłos w przemyśle filmowym. W kolejnych latach Doyle nadal współpracował z Branaghem, jak dotąd komponując muzykę do dwunastu jego filmów m.in.: Wiele hałasu o nic, Frankenstein, Hamlet, Thor.W 1996 r. za muzykę do filmu Rozważna i romantyczna Doyle został nominowany do Oscara, Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Rok później otrzymał nominację do Oscara za muzykę do filmu Hamlet, zaś w 2018 nominację do filmu Morderstwo w Orient Express
W swojej karierze otrzymał także dwie nominację do nagrody Cezar, za muzykę do filmów Indochiny (1992) i Wschód – Zachód (1999). Jak dotąd Patrick Doyle skomponował muzykę do ponad 40 filmów kinowych.

1. The Globe
2. Hamnet’s Grave
3. Ten Thousand More
4. The Trial
5. The Visitation
6. Southampton
7. Love, Not Ambition
8. Clever Lad
9. It Grieves Me
10. A Little Boy
11. Stay A Moment
12. Plague
13. What You Deserved
14. The Ovation
15. Fear No More
16. I Know A Bank
17. Fear No More (Reprise)