Skip content

Amon Amarth – “Jomsviking”

Amon Amarth – “Jomsviking”
  • wykonawca: Amon Amarth
  • tytuł: Jomsviking
  • premiera: 25-03-2016
  • nośnik nr kat: 88875060652

10. Album Amon Amarth -„Jomsviking” – to tragiczna historia o miłości i zemście, wzbogaconą o charakterystyczne dla szwedzkiej grupy melodyjne brzmienie death-metalowe.  Za produkcję i mix albumu odpowiada Andy Sneap (Megadeth, Testament, Accept), a w nagraniach wziął udział gość specjalny – perkusista zespołu Vomitory, Tobias Gustafsson.
Opowieść osadzona jest w świecie Jomsvikingów, legendarnych wojowników z przełomu X i XI wieku. Jak tłumaczy lider zespołu, Johan Hegg: „Jomvikingowie byli mroczną i legendarną grupą najemników, których podboje w całej Europie i na Bliskim Wschodzie przeszły go historii. Bezwzględni zabójcy, którzy zawsze walczyli w wyższym celu. Ich kod był prosty: Nie pokazuj strachu. Nigdy się nie cofaj. Broń swoich braci, a kiedy zostaniesz wezwany – pomścij ich śmierć. Poczułem, że jesteśmy wreszcie gotowi, aby wykorzystać ich historię jako zaczątek do nowego albumu Amon Amarth. Jomvikingowie i ich świat są tylko tłem dla historii o młodym mężczyźnie, który zakochał się w zamężnej kobieciej. Przypadkowo zabija człowieka i musi uciekać – ale poprzysięga zemstę i obiecuje wróć, żeby ją zdobyć. Nie pozwala odejść swojej przeszłości, czuje, że został skrzywdzony, a jego życie legło w gruzach. Nie jest to najszczęśliwsza historia.” Sporą niespodzianką dla fanów Szwedów jest udział na płycie niemieckiej boginii rocka – Doro Pesch (‘A Dream That Cannot Be’). Album promuje singiel „First KIll” , do którego klip nakręciła w Warszawie i Gohrweide (Niemcy) nakręciła Grupa 13, odpowiadające m.in. za klipu grupy Behemoth.
Album „Jomsviking” ukazuje się na płycie CD (digipack z 24 stronicową książeczką) oraz na winylu (2LP  z dodatkowym dyskiem CD i rozkładanym modelem statku wikingów).

tracklista:
1. First Kill
2. Wanderer
3. On a Sea of Blood
4. One Against All
5. Raise Your Horns
6. The Way of Vikings
7. At Dawn’s First Light
8. One Thousand Burning Arrows
9. Vengeance Is My Name
10. A Dream That Cannot Be
11, Back on Northern Shores

Tracklista LP:
LP#1:
1A. First Kill
2A. Wanderer
3A. On A Sea Of Blood
1B. One Against All
2B. Raise Your Horns
3B. The Way Of Vikings
LP#2:
1A. At Dawn‘s First Light
2A. One Thousand Burning Arrows
3A. Vengeance Is My Name
1B. A Dream That Cannot Be (Featuring Doro Pesch)
1B. Back On Northern Shores
+ dysk CD