Skip content

Avril Lavigne – „Avril Lavigne”

Avril Lavigne – „Avril Lavigne”
 • wykonawca: Avril Lavigne
 • tytuł: Avril Lavigne
 • premiera: 05-11-2013
 • nośnik nr kat: CD 88725496332

Najsłynniejsza kanadyjska wokalistka pop-rockowa, Avril Lavigne powraca po dwuletniej przerwie. Jej piąta płyta studyjna zatytułowana po prostu “Avril Lavigne” to zbiór 13 nowych kompozycji, w tym przeboje “Here’s To Never Growing Up” oraz “Rock N Roll”. Współproducentem wydawnictwa jest Chad Kroeger (wokalista zespołu Nickleback, a prywatnie mąż Avril), Martin Johnson i David Hodges.

, Nagrania do płyty Avril Lavigne rozpoczęły się wiosną ub.r. w Henson Studios.  Na płycie znajdzie się 13 nowych kompozycji, w tym znane już przeboje  “Here’s To Never Growing Up” oraz “Rock N Roll”.

Tracklista:

 1. “Rock N Roll”
 2. “Here’s To Never Growing Up”
 3. “17”
 4. “Bitchin’ Summer”
 5. “Let Me Go” – feat. Chad Kroeger
 6. “Give You What You Like”
 7. “Bad Girl” – feat. Marilyn Manson
 8. “Hello Kitty”
 9. “You Ain’t Seen Nothin’ Yet”
 10. “Sippin’ On Sunshine”
 11. “Hello Heartache”
 12. “Falling Fast”
 13. “Hush Hush”

Avril Lavigne ma na koncie ponad 35 milionów sprzedanych płyt, 8 nominacji do Grammy oraz 7 nagród Juno. Na scenie pojawiła się w 2002 roku z albumem „Let Go”, który zawierał hity „Sk8r Boi” i „Complicated”. Wydany w 2004 roku longplay „Under My Skin” zadebiutował na 1. miejscu notowania Billboardu, podobnie jak jej trzeci długogrający krążek – „The Best Damn Thing”, który zawierał numer ze szczytu list przebojów „Girlfriend”. Klip do nagrania obejrzało na YouTube ponad 202 miliony internautów. Lavigne napisała również piosenkę do filmu Tima Burtona, „Alicja w Krainie Czarów”.  Poza studiem Avril jest kobietą sukcesu. Projektuje i zarządza marką Abbey Dawn, której produkty trafiają do ponad 50 krajów na świecie. Piosenkarka powołała do życia charytatywną organizację – The Avril Lavigne Foundation, która wspiera ciężko chore lub upośledzone dzieci.