Skip content

Awolnation – “RUN”

Awolnation – “RUN”
  • wykonawca: Awolnation
  • tytuł: Run
  • premiera: 17-03-2015
  • nośnik nr kat: CD 84494204161, LP 84494204163

Autorzy znanego z reklamy hitu “Sail” ostatnich tygodni, czyli electro-rockowa grupa AWOLNATION powraca z drugim albumem płytą – „Run”.  Nowy materiał został w całości wyprodukowany i napisany przez lidera zespołu, Aarona Bruno. „Na albumie nie ma ani jednej sekundy, która nie byłaby przemyślana” podsumowuje swoją pracę artysta „Każdy pojedynczy dźwięk służy tu jakiemuś celowi”. Wynikiem starań tego muzycznego architekta jest skrojone ma miarę muzyczne arcydzieło – klimatyczne, żywiołowe, wyrafinowane, wypełnione agresywnym niepokojem. Na płycie znajduje się14 utworów, a każdy z nich osadzonych jest w innym klimacie – poczynając od filmowego „Jailbreak”, przez hymn „I am”, euforyczne „Windows”, delikatne „Headrest for My Soul” po buntowniczy „KOOKSEVERYWHERE!!!!”.

Niewiele osób wie, że ‘Sail’, w którym świat zakochał się jeszcze w 2011 roku to druga najdłużej przebywająca piosenka na liście Billboard Hot 100 w 55-letniej historii notowania. Była najczęściej streamowana rockową piosenką roku 2014 wg Billbaordu, otrzymała też liczne Platynowe i Złote wyróżnienia. Utorowała zespołowi drogę na wszystkie najważniejsze festiwale świata (m.in. na Coachellę) a płyta „Megalithic Symphony” dzięki niej trafiła na listę sprzedaży Billboard Top 200 na całe 111 tygodni. Popularnością cieszyły się także dwa inne utwory z tego krążka: „Not Your Fault” and “Kill Your Heroes”.

Nowa płyta „Run” ukazuje się na płycie CD i dwóch płytach winylowych. Singlem promującym jest utwór „Hollow Moon (Bad Wolf)”.

 

Tracklista CD:

1. Run

2. Fat Face

3. Hollow Moon (Bad Wolf)

4.Jailbreak

5. KOOKSEVERYWHERE!!!!

6. I Am

7. Headrest For My Soul

8. Dreamers

9. Windows

10. Holy Roller

11. Woman Woman

12. Lie Love Live Love

13. Like People, Like Plastic

14. Drinking Lightning

 

tracklista LP:

LP#1:

1A. Run

2A. Fat Face

3A. Hollow Moon (Bad Wolf)

1B.Jailbreak

2B. KOOKSEVERYWHERE!!!!

3B. I Am

4B. Headrest For My Soul

LP#2:

1A. Dreamers

2A. Windows

3A. Holy Roller

4A. Woman Woman

1B. Lie Love Live Love

2B. Like People, Like Plastic

3B. Drinking Lightning