Skip content

Bach, Beethoven, Medtner

Bach, Beethoven, Medtner
  • wykonawca: Lucas Debargue
  • tytuł: Bach, Beethoven, Medtner
  • premiera: 23-09-2016
  • nośnik nr kat: 88985341762 ( CD )

Sony Classical z przyjemnością zaprasza do wysłuchania drugiego albumu sensacyjnego laureata 4 nagrody Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie ( 2015) oraz Nagrody Krytyków Muzycznych. „… Prawdziwym zwycięzcą został ten, który przybiegł jako ostatni…”, tak skomentował osiągnięcie Debargue recenzent The Spectator.
Lucas Debargue to postać nietuzinkowa – naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 11 by porzucić instrument w wieku 17 lat na rzecz gitary basowej i studiów uniwersyteckich.Mając 20 lat powrócił do regularnego ćwiczenia na fortepiania i pięć lat później zdobył 4 miejsce na jednym z najpoważniejszych konkursów pianistycznych świata ! ( Konkurs im. Piotra Czajkowskiego) zyskując miano jednej z największych współczesnych osobowości pianistycznych . Jego debiutancki album – rejestracja koncertu, który odbył się w paryskiej Salle Cortot wkrótce po moskiewskim sukcesie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez melomanów, a także międzynarodową krytykę muzyczną.
Przedstawiana Państwu płyta to pierwszy, studyjny album artysty. Tym razem uwagę swą skierował w stronę utworów J. S. Bacha, Ludwiga van Beethovena i Nikolaia Medtnera.
Lista tracków:
Johann Sebastian Bach
Toccata C minor BWV 911
1. I. Toccata
2. II. Fugue

Ludwig van Beethoven
Sonata No. 7 D major, op.10 No.3
3. I. Presto
4. II. Largo e mesto
5. III. Menuetto/Trio Allegro
6. IV. Rondo. Allegro

Nikolai Medtner
Sonata F minor, op.5
7. I. Allegro
8. II. Intermezzo. Allegro
9. III. Largo
10. IV. Finale: Allegro Risoluto