Skip content

Batman v Superman: Dawn of Justice (Original Motion Picture Soundtrack)

Batman v Superman: Dawn of Justice (Original Motion Picture Soundtrack)
  • wykonawca: Hans Zimmer & Junkie XL
  • tytuł: Batman v Superman: Dawn of Justice (Original Motion Picture Soundtrack)
  • premiera: 18-03-2016
  • nośnik nr kat: 88875183652 ( CD )

W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.
Muzyka do tej superprodukcji jest wynikiem colaboracji Hansa Zimmera , jednej z największych postaci współczesnego światowego kina z Tomem Holkenborgiem (znanym jako Junky XL). Według wielu recenzentów muzycznych obu autorom udało się stworzyć wspaniały swiat muzyczny będący dopełnieniem reżyserskiej wizji Zacka Snydera.
„Junkie XL jest wspaniale odkrywczym kompozytorem muzyki filmowej. To wspaniałe, ze mogliśmy znowu pracować wspólnie, tym razem przy muzyce do Batmana i Supermana..” wyznał zdobywca Oscara Hans Zimmer. Obaj twórcy współpracowali wcześniej przy muzyce do takich tytułów jak: The Amazing Spiderman 2, Man of Steel, Mroczny Rycerz.