Skip content

Ben Haenow – “Ben Haenow”

Ben Haenow – “Ben Haenow”
  • wykonawca: Ben Haenow
  • tytuł: Ben Haenow
  • premiera: 29-01-2016
  • nośnik nr kat: 88875139022, 88875139032 (Deluxe)

Ben Haenow, zwycięzca ubiegłorocznej edycji brytyjskiego X, prezentuje swoją debiutancką płytę , która ukazuje się nakładem Syco Music/ Sony Music.
Płyta dostępna jest na CD w wersji podstawowej (10 utworów) oraz deluxe (dodatkowe 4 piosenki). Wydawnictwo promuje singiel „Second Hand Heart”, nagrany z gościnnym udziałem Kelly Clarkson.

Ben ciężko pracował w studiach nagraniowych w Londynie i Los Angeles, pisząc utwory z ierwszoligowymi kompozytorami, m.in.: Amy Wadge (Ed Sheeran), JR Rotem (Rihanna, Maroon 5), Julian Bunetta (One Direction) i Steve Robson (Take That, Olly Murs). Razem stworzyli dzieło, które czerpie z muzycznych inspiracji wokalisty i pokazuje jego prawdziwe, szczere oblicze.

Ben opowiada o albumie: „Nie chciałem, żeby wszystkie piosenki na albumie były napisane przez kogoś innego. Ja też chciałem mieć kontrolę i wpływ na utwory. To płyta, z której jestem w 100% dumny i cieszę się, że mogę się nią podzielić.”

Miażdżące zwycięstwo w programie X Factor pod patronatem Simona Cowella było zasługą znakomitych występów Bena z klasykami takimi jak „Jealous Guy”, „Highway to Hell” czy „Man in the Mirror”. Jako swój zwycięski singiel wokalista wydał cover piosenki OneRepublic ‘Something I Need’, który stał się Bożonarodzeniowym numerem 1 i drugim najszybciej sprzedającym się singlem 2014 pokrywając się platyną. Jako muzyk Ben spędził lata koncertując ze swoim bratem Alexem, doskonaląc tym samym swoje zdolności kompozytorskie i rozwijając zakres inspiracji, dając mu mocne fundamenty znakomitej artystycznej kariery.

Tracklista:
1. Second Hand Heart
2. Slamming Doors
3. All Yours
4. Start Again
5. Lions
6. Testify
7. Make It Back to Me
8. Way Back When
9. Brother
10. Something I Need
11. One Night (wersja deluxe)
12. Ready For You (wersja deluxe)
13. Greatest Mistake (wersja deluxe)
14. Every Tear You Cry (wersja deluxe)