Skip content

Cassandra Wilson – “Coming Forth by Day”

Cassandra Wilson – “Coming Forth by Day”
  • wykonawca: Cassandra Wilson
  • tytuł: Coming Forth by Day
  • premiera: 07-04-2015
  • nośnik nr kat: 88875063622(CD)

Nowy album Cassandry Wilson zatytułowany „Coming Forth By Day.” Płyta ta jest niezwykłym hołdem złożonym wyjątkowej artystce, jaką była Billie Holiday w stulecie jej urodzin. Tytuł albumu „Coming Forth By Day” to angielskie tłumaczenie tytułu staroegipskiej „Księgi Umarłych” – zbioru zaklęć mających pomóc w wędrówce w zaświaty.
Cassandra Wilson z charakterystyczną dla siebie odwagą podeszła do repertuaru „Lady Day.” Wspólnie z producentem Nickiem Launay (znanym ze współpracy z Nickiem Cave), Cassandra wybrała zarówno mniej znane, jak i wielkie przeboje Billie Holiday.
” ‘Coming Forth by Day’ jest hołdem dla piękna, mocy i geniuszu Billie Holiday. Album ten jest zbiorem muzycznych zaklęć, przewodnikiem przez mity, które narosły wokół jej życia. Album ten jest siłą napędową do ponownego zaistnienia twórczości Billie Holiday  w XXI wieku” – powiedziała Cassandra.
W powstaniu albumu uczestniczyli między innymi:  producent Nick Launay, gitarzyści T Bone Burnett i Nick Zinner, aranżer Van Dyke Parks, sekcja rytmiczna The Bad Seeds (perkusista Thomas Wydler i basista Martyn P. Casey), długoletni współpracownik Cassandry, pianista Jon Cowherd oraz gitarzysta Kevin Breit.
“Postanowiliśmy dotrzeć do głębi tekstów. Rezultatem tego jest zupełnie nowe doświadczenie dla słuchacza, zarówno tych , którzy znają Cassandrę, jak i dla tych którzy dopiero ją odkryją. To jest poruszające… to jest dla uszu i duszy” – powiedział producent Nick Launay.

1          Don’t Explain
2          Billie’s Blues
3          Crazy He Calls Me
4          You Go to My Head
5          All of Me
6          The Way You Look Tonight
7          Good Morning Heartache
8          What a Little Moonlight Can Do
9          These Foolish Things
10          Strange Fruit
11          I’ll Be Seeing You
12          Last Song (For Lester)