Skip content

CRX – New Skin

CRX – New Skin
  • wykonawca: CRX
  • tytuł: New Skin
  • premiera: 28-10-2016
  • nośnik nr kat: 88985374942 (CD), 88985370891 (LP)

CRX to zespół założony przez Nicka Valensi, gitarzystę grupy The Strokes. Pomysł założenia własnej formacji przyszedł mu do głowy w czasie, gdy The Strokes nie byli zbyt skłonni do koncertowania.„Pragnąłem występować przed publicznością, uprościć rzeczy jak tylko można. Zatęskniłem za występami na scenie w klubach ”  mówi Valensi. Latem 2015 roku zaczął nagrywać szkice utworów na swoim laptopie, później do pracy zaprosił kilku zaufanych przyjaciół – i tak ukształtował się skład CRX, w którym poza Valensim (wokal i gitara) znaleźli się: Richie James Follin (klawisze), Ralph Alexander (perkusja), Jon Safley (gitara basowa) oraz Darian Zahedi (gitara).
Poproszony o opinię o nowo powstałych kawałkach i polecenie producenta, który zająłby się ich ostatecznym szlifem, Josh Homme (Queens of the Stone Age, Eagles Of Death Metal) sam zaproponował swoja kandydaturę. Mixem płyty zajął się Andrew Scheps (Johnny Cash, Green Day, Red Hot Chili Peppers, Adele).
10 Utworów na  „New Skin” utrzymanych jest w nowoczesnych klimatach gitarowo-popowych, ale echem odbija się ogromna fascynacja Nicka muzyką pop z lat 70. i tzw. nową fali lat 80-tych.

Singlem promującym to wydawnictwo jest piosenka “Ways To Fake It”. Album ukazuje się na płycie CD i winylu.

tracklista CD:
1. Ways to Fake It
2. Broken Bones
3. Give It Up
4. Anything
5. Walls
6. Slow Down
7. On Edge
8. Unnatural
9. One Track Mind
10. Monkey Machine

tracklista LP:
1A. Ways to Fake It
2A. Broken Bones
3A. Give It Up
4A. Anything
5A. Walls
1B. Slow Down
2B. On Edge
3B. Unnatural
4B. One Track Mind
5B. Monkey Machine