Skip content

Tom Odell – „Long Way Down”

Tom Odell – „Long Way Down”
 • wykonawca: Tom Odell
 • tytuł: Long Way Down
 • premiera: 25-06-2013
 • nośnik nr kat: CD 88765439082, CD Deluxe 88765489102

„Złoty chłopak” – tak można określić debiutującego Toma Odella. Krytycy muzyczni od kilku miesięcy nie szczędzili pochwał pod adresem tego zaledwie 21-letniego piosenkarza. W rodzinnej Wielkiej Brytanii już okrzyknięto go sensacją muzyczną roku, a potwierdzają to powiększające się codziennie rzesze fanów, także w Polsce.

Wszystko za sprawą nagrody BRIT Awards 2013 w kategorii Critics’ Choice Award, którą Tom otrzymał na początku 2013r. Chwilę później, radio BBC umieściło go w prestiżowym plebiscycie – “BBC Sound of 2013“ (artyści, w których pokładane są największe nadzieje), a MTV uhonorowała tytułem Artysty Nadchodzącego Roku w konkursie “Brand New For 2013“.

 

Long Way Down” to debiutancka płyta, która ukazuje się 25 czerwca. CD dostępne jest w wersji podstawowej i deluxe (5 dodatkowych utworów). Krążek promuje ballada „Another Love” oraz utwór “Hold Me”.

 

Tom zjednał sobie krytyków i fanów przede wszystkim za sprawą kompozycji i tekstów, które komponuje. Są one nad wyraz dojrzałe i doskonale obrazują jego przeżycia i odczucia. Jak podkreśla, czerpie i uczy się od najlepszych – Davida Bowiego, Arctic Monkeys, Rufusa Wainwrighta czy Eltona Johna. Charakterystyczne dźwięki fortepianu i ciemny wokal Odella tworzą klimat całej płyty i potęgują emocje zawarte w tekstach.

 

Tracklista CD

 1. Grow Old With Me
 2. Hold Me
 3. Another Love
 4. I Know
 5. Sense
 6. Can’t Pretend
 7. Till I Lost
 8. Supposed To Be
 9. Long Way Down
 10. Sirens

CD Deluxe

 1. I Think It’s Going To Rain Today
 2. Storms
 3. Heal
 4. Till I Lost (demo)
 5. Grow Old With Me (demo)