Skip content

Drupi – “Ho sbagliato secolo “

Drupi – “Ho sbagliato secolo “
  • wykonawca: Drupi
  • tytuł: Ho sbagliato secolo
  • premiera: 06-08-2013
  • nośnik nr kat: 88883718282 (2CD)

Sony Music z dumą prezentuje album “Ho sbagliato secolo” będący dziewiętnastą studyjną płytą w dorobku jednej z największych gwiazd muzyki włoskiej jakim jest Drupi.
Giampiero Anelli znany w muzycznym świecie jako Drupi karierę solową rozpoczął na początku lat 70. W 1973 roku podczas Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo zaprezentował utwór „Vado Via”, który stał się jego pierwszym wielkim przebojem. Od tego czasu piosenki Drupiego nieprzerwanie gościły na listach przebojów w wielu krajach swiata. Po występie w 1978 roku na festiwalu w Sopocie, gdzie zaprezentował swój megahit „Sereno e” stał się on wielka gwiazdą również w Polsce. Jego popularność w naszym kraju dorównywała popularności artysty we Włoszech.
Płyta “Ho sbagliato secolo” , która swoją premierę mieć będzie 6 sierpnia to dwupłytowy album zawierajacy jedenaście nowych piosenek studyjnych artysty. Drugi krażek „I Grandi successi” to zbiór największych przebojów Drupiego.
Jego utwory są znane i lubiane w Polsce. Piosenki: „Vado Via”, „Sereno e” czy „Piccola e fragile” to wciąż absolutne imprezowe hity w naszym kraju. Album ten jest urodzinowym prezentem artysty dla polskich fanów – 10 sierpnia Drupi świętować będzie swoje 66 urodziny!
Nowa płyta Drupiego to połączenie nowoczesności z sentymentalną podróżą w niezwykłe czasy Festiwalu San Remo. W pracy nad tym albumem udział wzięło wielu znanych artystów. Drupiego wsparli: Larry Dunn (Earth, Wind and Fire), Vinnie Colaiuta i Jim Crespo (Aerosmith), John Patitucci (Sting, Bon Jovi), Steve Tavaglione (Michael Jackson, Whitney Huston) oraz Pentecostal Community Choir (Mariah Carey).
Drupi jest wciąż aktywny na muzycznej scenie – nagrywa i koncertuje. Jego koncerty we Francji, w Niemczech , w Czechach i Rosji spotkały się z fantastycznym przyjęciem. Występy artysty w naszym kraju również przyciągają tłumy fanów włoskiej muzyki.

CD 1
1 L’ultimo tango
2 Queste ossa
3 Ho sbagliato secolo
4 Tutto quello che ho
5 La foresta
6 La storia di Gianluigi B.
7 Ti portero
8 Cosa c’e
9 Vieni a prendermi
10 La vita va
11 Niente piu scuse

CD 2

1 Finalmente canto
2 Rimani
3 Vado via
4 Parla con me
5 Era bella davvero
6 Regalami un sorriso
7 Soli
8 Sereno e
9 Sambario
10 Ma io rinascero
11 Piccola e fragile