Skip content

Emilie Nicolas – “Like I’m a Warrior”

Emilie Nicolas – “Like I’m a Warrior”
  • wykonawca: Emilie Nicolas
  • tytuł: Like I'm a Warrior
  • premiera: 11-09-2015
  • nośnik nr kat: 88875093612

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Emilie Nicolas awansowała z nikomu nieznanej studentki muzyki do jednego z najgorętszych skandynawskich nazwisk 2015 roku. Jej zachwycający debiutancki album “Like I’m A Warrior” ukazuje się także w Polsce. Premiera zaplanowana jest na 11 września br.
Wokalistka, kompozytorka i producentka, 26-letnia Norweżka stworzyła znakomitą mieszankę stylów z pogranicza pop, współczesnego R&B czy elektroniki, zachowując przy tym delikatność i talent muzyka jazzowego. Dzięki wspaniałemu, mocnemu głosowi i melancholijnym tekstom z akompaniującą skromną elektroniką, jej muzyka jest chwalona za zadziwiający profesjonalizm.
„Tytuł albumu jest spoiwem łączącym wszystkie zawarte na nim piosenki. “Like I’m A Warrior” pochodzi z napisanego przeze mnie tekstu. Moja muzyka balansuje między delikatnością a siłą i wydaje mi się, że to jest koncepcją albumu. Te piosenki to mój sposób wyrażania siebie i moje źródło ukojenia.” – podkreśla Emilie.
CD zawiera 10 utworów. Oprócz znakomitych singli ‘Pstereo’ i ‘Grown Up’, album jest pełen wyjątkowych utworów. Mocnym momentem jest zdecydowanie delikatne, ale dynamiczne ‘Nobody Knows’, uwielbiany przez publiczność elektroniczny ‘Fail’ oraz emocjonalny, pełen przemyśleń ‘Let You Out’ – ulubiony utwór Emilie do grania na żywo. Wszystkie piosenki na “Like I’m A Warrior” zostały napisane przez samą Emilie Nicolas z wyjątkiem ‘Pstereo’ zespołu Dumdum Boys, na który wokalistka przetůumaczyůa tekst z oryginalnej norweskiej wersji na angielski. Przy produkcji albumu pomogli muzycy z zespoůu Emilie, miksowaniem zajćli sić Lasse Mĺrtén i Stéphane Alf Briat a masterowaniem Chris Sansom z Propeller Mastering.

Tracklista CD:
1. Nobody Knows
2. Let You Out
3. Grown Up
4. Melancholia
5. Fail
6. Charge
7. Us
8. Pstereo
9. Games
10. Put Me Down