Skip content

Grizzly Bear – Painted Ruins

Grizzly Bear – Painted Ruins
  • wykonawca: Grizzly Bear
  • tytuł: Painted Ruins
  • premiera: 18-08-2017
  • nośnik nr kat: 88985435792 (CD), 88985435791 (2LP)

Grizzly Bear ogłaszają wydanie nowej płyty! „PAINTED RUINS” to pierwszy album tego uznanego zespołu od pięciu lat i zarazem pierwszy wydany przez RCA/Sony Music. Wraz z ogłoszeniem daty premiery, Grizzly Bear opublikowali nowy utwór „Mourning Sound”. Wcześniej zespół udostępnił już inny utwór, który znajdzie się na „PAINTED RUINS” – „Three Rings”. Magazyn Rolling Stone określił go „oczarowującym”, a recenzent New York Times napisał, że to piosenka, której nie sposób zignorować.

Chris Bear, Ed Droste, Daniel Rossen i Chris Taylor spędzili większą część ostatnich dwóch lat na pisaniu i nagrywaniu jedenastu nowych kompozycji, które już 18 sierpnia ukażą się na „PAINTED RUINS”. Taylor wyprodukował album podczas sesji, które odbywały się głównie w Allaire Studios na północy stanu Nowy Jork oraz w szeregu innych miejsc w Los Angeles (trzech muzyków Grizzly Bear aktualnie mieszka w LA), w tym w jego własnych Terrible Studios.

„PAINTED RUINS” jest następcą wydanej w 2012 roku płyty „Shields”, która była przełomem w karierze Grizzly Bear. Album zadebiutował na siódmym miejscu na liście Billboard 200, został wybrany albumem roku przez Apple iTunes, a Pitchfork opisał go w swojej prestiżowej rubryce Best New Music.

TRACKLISTA:
1. Wasted Acres
2. Mourning Sound
3. Four Cypresses
4. Three Rings
5. Losing All Sense
6. Aquarian
7. Cut-Out
8. Glass Hillside
9. Neighbors
10. Systole
11. Sky Took Hold