Skip content

Il Divo – „A Musical Affair”

Il Divo – „A Musical Affair”
  • wykonawca: Il Divo
  • tytuł: A Musical Affair
  • premiera: 12-11-2013
  • nośnik nr kat: CD 88883777452, CD+DVD 88883777442

Il Divo, najpopularniejszy kwartet klasyczno-popowy, przedstawia szóstą płytę –  „A Musical Affair”. Jest to zbiór najbardziej znanych utworów musicalowych, wystawianych na Brodway’u – od „Upiora w Operze”, „Nędzników” po „West Side Story”. Il Divo w charakterystyczny – wzruszający i pełen emocji sposób – na nowo interpretują takie klasyki jak „Some Enchanted Evening” (South Pacific), „Bring Him Home,” (Nędznicy), „Tonight,” (West Side Story).

Na płycie usłyszymy zachwycający duet z Barbrą Streisand w wykonywanym na żywo utworze  „Music of the Night” (Upiór w operze), ale również z Kristin Chenoweth w „All I Ask Of You” (Upiór w operze), Nicole Scherzinger w „Memory” (Koty), Heather Headley w „Can You Feel The Love Tonight” (Król Lew) czy „Love Changes Everything” z  Michaelem Ball.

Producentem płyty jest James Nederlander. Album dostępny na nośniku CD oraz w specjalnej wersji deluxe wzbogaconej o DVD z ekskluzywnym wywiadem o magii musicali (“The Magic of Musicals”) oraz 20 stronicową książeczkę.

Il Divo tworzą Urs Buhler, Carlos Marin, David Miller i Sebastien Izambard, Grupa sprzedała ponad 26 milionów płyt, doczekała się ponad 50 numerów jeden i może poszczycić się 160 złotymi i platynowymi albumami w 33 krajach. Uczestniczyli w ceremonii otwarcia i zamknięcia FIFA World Cup w 2006 roku, koncertowali u boku Barbry Streisand, pojawili się na balu inauguracyjnym prezydenta Baracka Obamy, uświetnili uroczystości diamentowego jubileuszu królowej Elżbiety II. Polscy fani mieli okazję obejrzeć ich występ podczas tegorocznego koncertu w Gdańsku.

Oficjalna strona: http://www.ildivo.com

Tracklista CD:

1.     Memory (feat. Nicole Scherzinger)

2.     Can You Feel The Love Tonight (feat. Heather Headley)

3.     Bring Him Home

4.     Tonight

5.     All I Ask Of You (feat. Kristen Chenoweth)

6.     Some Enchanted Evening

7.     Who Can I Turn To?

8.     Who Wants To Live Forever

9.     You’ll Never Walk Alone

10.  If Ever I Would Leave You

11.  Love Changes Everything (Michael Ball and Il Divo)

12.  The Music Of The Night (Barbra Streisand with Il Divo)