Skip content

In Flames – “Siren Charms”

In Flames – “Siren Charms”
  • wykonawca: In Flames
  • tytuł: Siren Charms
  • premiera: 02-09-2014
  • nośnik nr kat: 88843059562 (CD)

Z ponad 3 milionowym nakładem sprzedanych płyt i 10 albumami studyjnymi na koncie, szwedzka formacja In Flames nie tylko na nowo zdefiniowała pojęcie deathmetalu ale i wyszła poza jego granice tworząc gatunek zwany przez fanów ‘melodic death metal’. Powstała w 1990 roku grupa koncertowała m.in. z Metallicą, Slayerem, Motörhead czy Slipknotem, zgarnęła też mnóstwo nagród, w tym prestiżową Metal Hammer Golden Gods Award. Ich ostatni krążek „Sounds of a Playground Fading” pokrył się Złotem i zadebiutwał w TOP30 amerykańskiej listy Billboard TOP200.

Nowy, pierwszy nagrany dla Sony Music album “Siren Charms” zespół nagrywał w legendarnych Hansa Studios w Berlinie, gdzie powstały klasyczne już płyty takich artystów jak Iggy Pop, David Bowie, U2

czy Killing Joke. Jest to też pierwszy materiał nagrany po odejściu współtwórcy zespołu – gitarzysty Jespera Strömblada. Sześciotygodniową sesję nagraniową wokalista Anders Fridén przypłacił wprawdzie zdrowiem, ale od strony wokalnej to właśnie najspokojniejsza i najbardziej wysmakowana propozycja zespołu. Pierwszym zwiastunem płyty jest singiel „Rusted Nail”.

tracklista:

1. In Plain View

2. Everything’s Gone

3. Paralyzed

4. Through Oblivion

5. With Eyes Wide Open

6. Siren Charms

7. When the World Explodes

8. Rusted Nail

9. Dead Eyes

10. Monsters in the Ballroom

11. Filtered Truth