Skip content

Julio Iglesias – “Mexico”

Julio Iglesias – “Mexico”
  • wykonawca: Julio Iglesias
  • tytuł: Mexico
  • premiera: 25-09-2015
  • nośnik nr kat: 88875152182

12 Lat minęło odkąd legendarny Julio Iglesias nagrał album w swoim ojczystym języku – po hiszpańsku. W piątek, 10 lipca, Po pierwszym albumie w hołdzie Meksykowi w 1976, teraz ponownie Julio Iglesias – najlepiej sprzedający się artysta w historii latynoskiej muzyki – oddaje cześć krajowi, który był ogromnym wsparciem w jego drodze do sławy. Wystąpił tam po raz pierwszy na początku lat 70-tych i szybko zdobył serce największego hiszpańskojęzycznego państwa na świecie. Błyskawicznie odwzajemnił tę miłość i doskonale poznał meksykańską kulturę, historię, muzykę i zwyczaje.
Na płycie “Mexico” Julio Iglesias odnawia swoje więzi z Meksykiem śpiewając najpopularniejsze piosenki kojarzące się z Meksykiem. Album jest hołdem dla najwybitniejszych meksykańskich kompozytorów zawiera 12 piosenek w charakterystycznym meksykańskiklimacie, w ponadczasowych interpretacjach Julia i w jakości dźwięku godnej XXI wieku. W okładce płyty znajduje się wzruszająca dedykacja dla wspomnianych autorów piosenek, napisaną przez samego Artystę.
Z tą płytą, imponująca dyskografia Julio Iglesiasa przekroczy 80 albumów od 1968. Prawie 5 dekad jego kariery przekłada się na prawie 300 milionów sprzedanych egzemplarzy płyt nagranych aż w 12 językach – umacniając pozycję Julio jako najlepiej sprzedającego się latynoskiego artysty w historii i jednego z Top 10 bestsellerowych artystów wszechczasów.
Album “Mexico” promuje singiel “Fallaste Corazón” (Przegrałaś, moja droga)”.

tracklista:
1. Usted
2. Júrame
3. Ella
4. Fallaste Corazón
5. Sway
6. Amanecí en Tus Brazos
7. Échame a Mi la Culpa
8. Juan Charrasqueado
9. Y Nos Dieron las Diez
10. La Media Vuelta
11. Se Me Olvidó Otra Vez
12. México Lindo
13. Quién Será