Skip content

Kayah – “Kamień (20th Anniversary Edition)”

Kayah – “Kamień (20th Anniversary Edition)”
  • wykonawca: Kayah
  • tytuł: Kamień (20th Anniversary Edition)
  • premiera: 06-11-2015
  • nośnik nr kat: 88875158412 (CD)

„Minęło 20 lat… Jesteśmy wciąż tacy sami, tylko trochę głębiej…” – Kayah
Sony Music/ Kayax Music z duma ogłaszają premierę reedycji debiutanckiego albumu Kayah zatytułowanego „Kamień.” Album ten wyprodukowany i napisany przez samą Kayah miał swoja premierę 5 listopada 1995 roku ( w dzień urodzin artystki).
Dokładnie dwadzieścia lat po premierze tego albumu na półki sklepowe trafi reedycja zawierająca materiał z oryginalnego albumu oraz dodatkowy track – utwór „Jestem Kamieniem” w wykonaniu Kayah & Royal Quartet. W poligrafii znalazł się również bardzo osobisty tekst napisany przez artystke do swoich fanów.
Rocznicowe wydanie albumu „Kamień” ukaże się w trzech formatach: album CD, standard LP oraz jako limitowana edycja płyty winylowej.
Ta wyjątkowa płyta łącząca soul z R&B i jazzem została pozytywnie odebrana zarówno przez fanów jak i przez krytyków. Album promowały single: “Jak liść,” „Nawet deszcz, “Fleciki” oraz „Santana.” W nagraniu albumu wzięli udział m.in. Filip Sojka, Krzysztof Pszona, Michał Urbaniak, José Torres, Krzysztof Herdzin, i Artur Affek.
W pracach nad reedycją tej płyty wzięły udział osoby, które dwie dekady temu również pracowały przy wydaniu tego albumu. Poligrafię przygotowała graficzka Kasia Mrożewska, masteringiem zajął się Grzegorz Piwkowski, a zdjęcia w książeczce są autorstwa fotografa Jacka Poremby.

1    Nawet Deszcz
2    Tam Będę
3    Bo Czasem
4    Pod Tym Samym Niebem
5    Ja Chcę Ciebie
6    Smutna Kobieta
7    Fleciki
8    Jak Liść
9    Cień Anioła Stróża
10    Santana
11    Jestem Kamieniem
12    Cień Anioła Stróża (Remix)
13    Jestem Kamieniem (Remix)
14    Ja Chcę Ciebie (Remix)
Bonus Track:
15         Jestem Kamieniem   (Kayah & Royal Quartet)