Skip content

Kayah – “Kamień” LP Limited Edition

Kayah – “Kamień” LP Limited Edition
  • wykonawca: Kayah
  • tytuł: Kamień LP Limited Edition
  • premiera: 04-12-2015
  • nośnik nr kat: 88875161961

„Minęło 20 lat… Jesteśmy wciąż tacy sami, tylko trochę głębiej…” – Kayah.

Sony Music/Kayax Music z duma ogłaszają premierę reedycji debiutanckiego albumu Kayah zatytułowanego „Kamień.” Album ten wyprodukowany i napisany przez samą Kayah miał swoja premierę 5 listopada 1995 roku (w dzień urodzin artystki).

Dokładnie dwadzieścia lat po premierze tego albumu na półki sklepowe trafiła reedycja zawierająca materiał z oryginalnego albumu oraz dodatkowy track – utwór „Jestem kamieniem” w wykonaniu Kayah & Royal Quartet. W poligrafii znalazł się również bardzo osobisty tekst napisany przez artystke do swoich fanów.

Ta wyjątkowa płyta łącząca soul z R&B i jazzem została pozytywnie odebrana zarówno przez fanów jak i przez krytyków. Album promowały single: „Jak liść”, „Nawet deszcz”, „Fleciki”, oraz „Santana”. W nagraniu albumu wzięli udział m.in. Filip Sojka, Krzysztof Pszona, Michał Urbaniak, José Torres, Krzysztof Herdzin, i Artur Affek.

W pracach nad reedycją tej płyty wzięły udział osoby, które dwie dekady temu również pracowały przy wydaniu tego albumu. Poligrafię przygotowała graficzka Kasia Mrożewska, masteringiem zajął się Grzegorz Piwkowski, a zdjęcia w książeczce są autorstwa fotografa Jacka Poremby.

„Dziękuję wszystkim, którzy od tej płyty są ze mną, niezależnie od moich artystycznych wyborów. Dzięki Wam wciąż mogę przeżywać cudowną muzyczną przygodę, podróż, która zaczęła się właśnie z tym krążkiem” – powiedziała Kayah – „Kochajcie i bądźcie kochani!”

Rocznicowe wydanie albumu „Kamień” ukazuję się w trzech formatach: album CD, standard LP oraz jako limitowana edycja płyty winylowej.

Tracklista:

LP 1
Side A
1. Nawet deszcz
2. Tam będę
3. Bo czasem
4. Pod tym samym niebem

Side B
1. Ja chcę Ciebie
2. Smutna kobieta
3. Fleciki

LP 2
Side A
1. Jak liść
2. Cień anioła stróża
3. Santana
4. Jestem kamieniem

Side B
1. Cień anioła stróża (Remix)
2. Jestem kamieniem (Remix)
3. Ja chcę Ciebie (Remix)

Bonus Track:
4. Jestem kamieniem (Kayah & Royal Quartet)*

* utwór znajduje się wyłącznie na albumie winylowym w edycji limitowanej