Skip content

Leonard COhen – “Popular Problems”

Leonard COhen – “Popular Problems”
  • wykonawca: Leonard Cohen
  • tytuł: Popular Problems
  • premiera: 23-09-2014
  • nośnik nr kat: 88875014292 (CD), 88875014291 (LP+CD)

Na premierowym albumie “Popular Problems” Leonard Cohen zaskakuje różnorodnością stylistyczną piosenek i dynamicznością. W jego legendarnie już niskim głosie jak nigdy dotąd słychać świadomość i zaangażowanie. Wyrazistość i siła 9 hipnotyzujących kompozycji sprawia, że utwory takie jak ‘Almost Like The Blues’ (pierwszy singiel z płyty), ‘Slow’ czy ‘Nevermind’ śmiało można dopisać do listy największych osiągnięć 80-letniego barda. Śpiewając o ludzkiej kondycji w chwilach, gdy „dusza otwiera się w komnatach tęsknoty”, Cohen nadaje nowy ton nadziei i rozpaczy, radości i żałobie. Duży wkład  w nagranie płyty miał wieloletni współpracownik artysty, Patrick Leonard. Połączenie wyobraźni i kreatywnych sił obu muzyków nadaje krążkowi “Popular Problems” swieżości, ale nie pozbawia go uroku, który od 5 dekad inspiruje i zachwyca fanów Cohena. „Popular Problems” wyprodukowana została przez Patricka Leonarda, zmasterowana w Marcussen Mastering  a nagrana i zmiksowana przez Jesse’go E. Stringa i Billa Bottrella.

„Tych dziewięć piosenek utrzymanych  jest w stylu Cohena, ale są one też absolutnie unikalne. Leonard przekroczył kolejne granice swoim twórczym podejściem do muzyki” – tak zachwala płytę szef wytwórni Sony Music Rob Stringer. Po przesłuchaniu “Popular Problems” jest jasne, że nie ma w tych słowach ani odrobiny przesady.

Album ukazuje się na płycie CD a także (od 7 października 2014) na płycie winylowej (z dołączonym do niej całym materiałem na krążku CD).

 

Tracklista:

1. Slow

2. Almost Like The Blues

3. Samson In New Orleans

4. A Street

5. Did I Ever Love You

6. My Oh My

7. Nevermind

8. Born In Chains

9. You Got Me Singing

 

Tracklista LP:

1A. Slow

2A. Almost Like The Blues

3A. Samson In New Orleans

4A. A Street

5A. Did I Ever Love You

1B. My Oh My

2B. Nevermind

3B. Born In Chains

4B. You Got Me Singing