Skip content

MALKY – Where Is Piemont

MALKY – Where Is Piemont
  • wykonawca: Malky
  • tytuł: Where Is Piemont
  • premiera: 17-02-2017
  • nośnik nr kat: 88875157432

Drugim albumem „Where Is Piemont“ Malky poszerza swoje brzmienie o elementy europejskiego folkloru i muzyki orkiestrowej. Słuchając tej płyty odnosi się wrażenie, że grupa chce podzielić się wyjątkową tajemnicą. Jednocześnie Malky zachowuje nowoczesne brzmienie, które sprawia, że jest to intymny, bezpośredni i absolutnie hipnotyzujący album.
Płyta zawiera 13 klimatycznych i nastrojowych kompozycji i ukazuje się na CD oraz winylu, a promuje ją singiel „Lampedusa”.
Malky to duet, który tworzą wokalista Daniel Stoyanov i producent Michael Vajna. Wśród głównych inspiracji muzycy wymieniają brzmienia lat 60., jednak w swojej twórczości mocno opierają się też na współczesnej elektronice i klasycznym r’n’b. Zadebiutowali w 2014 roku krążkiem „Soon”, który cieszył się sporą popularnością w Niemczech, gdzie panowie stacjonują na co dzień. W 2015 zespół wydał EPkę „Diamonds” (m.in. z utworem „History of Broken Hearts”), który przyniosła im międzynarodowe uznanie. Malky po raz pierwszy zaprezentował się przed polską publicznością na ubiegłorocznym Spring Break Fest w Poznaniu.
Tracklista:
1. The Only One
2. Theodore
3. Told I Must Die
4. The Fish
5. Painlover
6. Play
7. When You Talk to Me
8. Islands
9. Lampedusa
10. The Cage
11. Modern Ark
12. Cup of Hope
13. Bulgaria