Skip content

Mikky Ekko – “Time”

Mikky Ekko – “Time”
  • wykonawca: Mikky Ekko
  • tytuł: Time
  • premiera: 20-01-2015
  • nośnik nr kat: 88843098062 (CD), 88843098061 (LP)

Mikky Ekko dał się poznać światowej publiczności najpierw jako autor i gościnny wokalista w przeboju „Stay” Rihanny, później zachwycił własną kompozycją „Kids”, którą promował podczas wspólnej trasy z Jessie Ware i jako suport Justina Timberlake’a podczas iTunes Festival. W międzyczasie „Stay” okazał się jednym z najlepiej sprzedających się singli 2013 roku (10 milionów legalnych pobrań!) i przyniósł mu statuetkę Grammy w kategorii Najlepszy Duet Pop, jednak o sam Mikky postanowił na chwilę dać od siebie odpocząć (choć w międzyczasie ukazał się jego duet z Chrisem Malinchakiem – ‘Stranger’, umieścił również swoją kompozycję na soundtracku ‘The Hunger Games’).Okazuje się, że w tym czasie z najwyższą starannością szykował debiutancki album, którego premiera właśnie została ogłoszona. Krążek ‘Time’ ukaże się w sprzedaży jeszcze tej jesieni a promować go będzie udostępniony właśnie kawałek ‘Smile’ (kliknij TUTAJ żeby posłuchać).

Album zapowiadany jest jako ‘brzmieniowo eklektyczny, a w warstwie tekstowej dotykający wszystkiego, z czym ludzie mają do czynienia na co dzień’. Ekko: ‘Sukces ‘Stay’ sprawił, że nie boję się być szczery. Mam nadzieję, że dzięki moim piosenkom słuchacze coś naprawdę przeżyją’. Na płycie Mikky’emu towarzyszą m.in. Ryan Tedder (Adele, Beyonce, Leona Lewis), duet producencki Stargate, Fraser T. Smith (Adele, Sam Smith), Dave Sitek (TV On The Radio, Yeah Yeah Yeahs) i Jim Eliot (Ellie Goulding). Część z nich słyszymy w poszczególnych utworach, część jest ich współautorami a część stała w studio na straży niebanalnej produkcji i pomagała artyście wychodzić poza utarte schematy kompozytorskie. W świetle tych informacji płyta ‘Time’ zapowiada się co najmniej wybornie.

Warto dodać, że kompozytorskie talenty Mikky’ego wykorzystano licencjonując jego utwory do serialu True Blood, Grey’s Anatomy, Homeland i wielu innych. W swojej karierze współpracował m.in. z Zeddem, Gwen Stefani, Giorgio Moroderem i – jakże by inaczej – z Rihanną.

tracklista CD:

1. Watch Me Rise

2. Smile

3. Love You Crazy

4. U

5. Time

6. Riot

7. Mourning Doves

8. Burning Doves

9. Comatose

10. Pull Me Down

11. Made of Light

12. Loner

tracklista LP:

1A. Watch Me Rise

2A. Smile

3A. Love You Crazy

4A. U

5A. Time

6A. Riot

1B. Mourning Doves

2B. Burning Doves

3B. Comatose

4B. Pull Me Down

5B. Made of Light

6B. Loner