Skip content

Quadron – „Avalanche”

Quadron – „Avalanche”
  • wykonawca: Quadron
  • tytuł: Avalanche
  • premiera: 18-06-2013
  • nośnik nr kat: 88691991882

Quadron to jeden z tych zespołów, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Obdarzona wyjątkowym, czarnym i mocnym głosem wokalistka Coco O. oraz multiinstrumentalista Robin Hannibal mieszkają na stałe w Los Angeles, ale oboje pochodzą z Danii. 18 czerwca premierę ma ich płyta „Avalanche”. Na krążku CD znajduje się 10 utworów, w tym singiel „Hey Love” oraz piosenka „Neverland”, która jest hołdem dla Michaela Jacksona. Płyta to muzyczna mieszanka soulu, nu jazzu, funku i dawnego disco z dodatkiem elektronicznych brzmień.
Coco O. zaśpiewała utwór “Where The Wind Blows”, który znalazł się na ścieżki dźwiękowej z filmu “Wielki Gatsby” (w reżyserii Baz Luhrmanna z Leonardem Di Caprio w roli głównej).

Zespół doskonale wypada na żywo, czego przykładem jest akustyczne wykonanie utworu „Favorite Star” podczas wywiadu dla magazynu Elle.
Quadron zdobył już uznanie kolegów z branży muzycznej i krytyków muzycznych.
Raper Kendrik Lamar zdecydował się wystąpić gościnnie w piosence „Better Off”. Natomiast Jessie Ware twierdzi, że “Coco jest doskonałą wokalistką”. Z kolei Chuck Inglish z hiphopwej formacji The Cool Kids, nazywa Quadron swoją “ulubioną grupą. Kropka. Jeśli idzie o nowe brzmienia, nie ma nic lepszego”. A raper, Tyler, The Creator stwierdza: “Coco O. ma głos anioła”.
Entertainment Weekly stwierdził, że „Hey Love” jest jedną z kompozycji, które absolutnie TRZEBA przesłuchać –„Połączenie pełnego emocji wokalu z elegancki, tanecznym groovem sprawia, że chcemy im odkrzyknąć tytułowe „hej”. Nic dziwnego, że do fanów duńskiego duetu zalicza się Adele, Prince i Jay-Z.
Z dnia na dzień, również w Polsce, powiększa się rzesza wielbicieli talentu i muzyki Quadron.

Tracklista:
1. LFT
2. Favorite Star
3. Hey Love
4. Crush
5. Befriend
6. Neverland
7. It’s Gonna Get You
8. Better Off
9. Sea Salt
10. Avalanche