Skip content

Saint Asonia – Saint Asonia

Saint Asonia – Saint Asonia
  • wykonawca: Saint Asonia
  • tytuł: Saint Asonia
  • premiera: 23-10-2015
  • nośnik nr kat: 88875157912

Historia Saint Asonia zaczyna się w 2014 roku, kiedy to były wokalista Three Days Grace, Adam Gontier, odebrał telefon od głównego gitarzysty grupy Staind – Mike’a Mushoka. Wówczas chodziło o „napisanie tylko kilku piosenek”, jednak dwójkę muzyków szybko połączyła wspólna pasja i postanowili stworzyć razem coś nowego. Dołączyli do nich perkusista Rich Beddoe (Finger Eleven) oraz basista Corey Lowery (Dark New Day, Stereomud, Eye Empire) i dopiero w takim składzie zespół zaistniał na scenie.
„Kiedy weszliśmy do studia, skończyliśmy nagrywać po pięciu tygodniach. „Asonia” oznacza totalną głuchotę. To symbol niedopuszczenia do siebie żadnych głosów z zewnątrz, tylko skupienia się na sobie. To coś zupełnie innego od tego co robiliśmy wcześniej. To jest właśnie to, czego potrzebuje teraz muzyka rockowa – czegoś co jest surowe, prawdziwe i prosto z serca” odpowiada o procesie tworzenia Adam Gontier.
Debiutancki album Saint Asonia promuje singiel „Better Place”, który zaczyna się wyważonym gitarowym wstępem, aby zamienić się w potężnie brzmiący refren. „Kiedy Mike zaczął grać ten utwór, po 30 sekundach zacząłem śpiewać jego melodię” wspomina proces tworzenia Gontier. „To piosenka o wyjściu z mroku i dostania się do lepszego miejsca. Świetnie ukazuje on Saint Asonia jako całość. Piosenka jest bezpośrednia i szczera oraz podkreśla wszystko to, co każdy z nas ma do zaoferowania”.
Na krążku oprócz pierwszego singla znajdzie się 10 innych utworów, a wśród nich m.in. akustyczne „Trying To Catch Up With The World” opowiadający historię niezdrowego związku czy porywające i energetyczne „Let Give My Life”, które Mushok napisał specjalnie dla Gontiera.
Tracklista
1. Better Place
2. Blow Me Wide Open
3. Live My Life
4. Even Though I Say
5. Fairy Tale
6. King Of Nothing
7. Waste My Time
8. Dying Slowly
9. Trying To Catch Up With The World
10. Happy Tragedy
11. Leaving Minnesota