Skip content

Shirley Bassey – “Hello Like Before”

Shirley Bassey – “Hello Like Before”
  • wykonawca: Shirley Bassey
  • tytuł: Hello Like Before
  • premiera: 18-11-2014
  • nośnik nr kat: 88875035452 (CD), 88875035462 (CD Deluxe), 88875035451 (LP)

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek w historii, stojąca za takimi hitami jak ‘Diamons Are Forever’ czy ‘Goldfinger’ Shirley Bassey (a właściwie Dama Shirley Bassey, bo taki honorowy tytuł otrzymała w 1999 roku) powraca na scenę z nową, pierwszą od 5 lat płytą studyjną ‘Hello Like Before’. Nagrywany w słynnych studiach Abbey Road w Londynie z producentem i dyrygentem Stuartem Barrem, ‘Hello Like Before’ to wybór najważniejszych piosenek XX wieku, które Shirley pragnęła zaprezentować w swojej interpretacji. Dodając do nich smaczków, jakie tylko ona potrafi nadać swoim charakterystycznym wokalem. Podróż po muzycznych dekadach zahacza o tak słynne utwory jak ‘Englishman In New York’ Stinga, ‘Wild Is The Wind’ Niny Simone, ‘Hey Jude’ The Beatles (na wersji deluxe) czy ‘It Was A Very Good Year’ znanego z wykonania Franka Sinatry. Spektrum tej płyty obejmuje różne kompozycje, ale wszystkie niezwykle ważne dla Shirley. Zabawne i teatralnie poważne, epickie i emocjonalne Jak na przykład kompozycja ‘MacArthur Park’, której nagrywanie szło wyjątkowo opornie. “Rozklejałam się za każdym razem, kiedy podchodziłam do jej śpiewania. Myśleliśmy, że nigdy jej nie skończymy. Mam nadzieje, że Wam też zakręci się łezka w oku podczas jej słuchania.”

Inne ciekawe momenty płyty to duet z Palomą Faith w znanym z wykonania Marilyn Monroe “Diamonds Are A Girl’s Best Friend” oraz nowe wykonanie piosenki, dzięki której pół wieku temu świat po raz pierwszy usłyszał o jasnookiej, młodziutkiej wokalistce z Tiger Bay – niezapomniany “Goldfinger” z filmu o Jamesie Bondzie. “Prawda jest taka, że 50 lat temu nie trafiłam w kilka dźwięków. Dopiero teraz miałam okazję to poprawić. Ten utwór tak wiele dla mnie znaczy, że w studiu przy Abbey Road nagrywałam ją w sukni wieczorowej!”

W ciągu bezprecedensowych 60 lat w show-biznesie Shirley Bassey występowała przed Królami i Prezydentami, porywała tłumy na ociekających złotem scenach Las Vegas i w pełnym błocie podczas festiwalu Glastonbury. Przez wszystkie te lata jej słynny głos jeszcze bardziej dojrzał i wzbogacił się o wibracje, które żadnego słuchacza nie pozostawiają beznamiętnym. ‘Na ‘Hello Like Before’ prezentuje się wręcz w szczytowej formie.

tracklista wersji CD standard:

1. This Is What You Are

2. Englishman In New York

3. Fever

4. I’m Still Here

5. Macarthur Park

6. Wild Is The Wind

7. Goldfinger

8. Diamonds Are A Girl’s Best Friend (duet with Paloma Faith)

9. Here’s To Life

10. It Was A Very Good Year

11. Hello Like Before

tracklista wersji CD deluxe:

1. This Is What You Are

2. Englishman In New York

3. Fever

4. I’m Still Here

5. Macarthur Park

6. Wild Is The Wind

7. Goldfinger

8. Diamonds Are A Girl’s Best Friend (duet with Paloma Faith)

9. Here’s To Life

10. It Was A Very Good Year

11. Hello Like Before

12. We Got Music (deluxe bonus track)

13. Hey Jude (deluxe bonus track)

tracklista wersji LP:

1A. This Is What You Are

2A. Englishman In New York

3A. Fever

4A. I’m Still Here

5A. Macarthur Park

1B. Wild Is The Wind

2B. Goldfinger

3B. Diamonds Are A Girl’s Best Friend (duet with Paloma Faith)

4B. Here’s To Life

5B. It Was A Very Good Year

6B. Hello Like Before