Skip content

Soundtrack – “The Amazing Spider-Man 2 (standard edition)”

Soundtrack – “The Amazing Spider-Man 2 (standard edition)”
  • wykonawca: Soundtrack
  • tytuł: "The Amazing Spider-Man 2 (standard edition)"
  • premiera: 15-04-2014
  • nośnik nr kat: CD (88843048182)

Ścieżka dźwiękowa do najważniejszej filmowej superprodukcji wiosny 2014 – „Niesamowity Spider-Man 2”. Album promuje nowy singiel Alicii Keys „It’s On Again (feat. Kendrick Lamar)” napisany specjalnie na tę okazję przez Pharrella Williamsa, Alicię Keys, Hansa Zimmera i Kendricka Lamara a wyprodukowany przez Pharrella Williamsa. Za utwory instrumentalne na płycie odpowiada laureat Oscara Hanz Zimmer i projekt Magnificent Six, w którego skład wchodzą Pharrel Williams, odpowiedzialny za największe przeboje ostatniego roku – ‘Get Lucky’, ‘Blurred Lines’ i ‘Happy’ – a także Johnny Marr (The Smiths, Modest Mouse), Michael Einziger (Incubus), Junkie XL, Andrew Kawczynski i Steve Mazzaro. Zimmer tak opisuje ich wspólną pracę: ‘Kiedy zebraliśmy się, żeby napisać muzykę do tego filmu postąpiliśmy inaczej, niż zwykle: najpierw napisaliśmy piosenki, z których powstały motywy muzyczne do filmu. Zwykle kompozytorzy pracują w dokładnie odwrotny sposób. ‘
Na soundtracku „The Amazing Spider-Man 2” znajdują się także nowe piosenki Pharrella, The Neighbourhood, LIZ i remix Alvina Riska.
Wydawnictwo ukazuje się w wersji standard (20 utworów na jednej płycie CD) oraz deluxe (2 płyty CD z dodatkową ilością muzyki instrumentalnej z filmu – całość w specjalnym, ekskluzywnym opakowaniu).
Film ‘Niesamowity Spider-Man 2’ w kinach od 25 kwietnia 2014.

Tracklista edycji standardowej:
1. I’m Electro
2. There He Is
3. I’m Spiderman
4. My Enemy
5. Ground Rules
6. Look At Me
7. You Need Me
8. So Much Anger
9. I Need To Know
10. Sum Total
11. I Chose You
12. We’re Best Friends
13. Still Crazy
14. You’re That Spider Guy
15. It’s On Again – Alicia Keys feat. Kendrick Lamar
16. Song For Zula – Phosphorescent
17. That’s My Man – LIZ
18. Here – Pharrell Williams
19. Honest – The Neighbourhood
20. Electro Remix – Alvin Risk and Hans Zimmer