Skip content

Swim Deep – “Mothers”

Swim Deep – “Mothers”
  • wykonawca: Swim Deep
  • tytuł: Mothers
  • premiera: 09-10-2015
  • nośnik nr kat: 88875074762

Druga płyta zespołu z Birmingham zatytułowana „Mothers” zostanie wydana 19 września nakładem wytwórni Chess Club/RCA.

„Stworzyliśmy ten album bardzo ciężko pracując i jesteśmy z tego bardzo dumni. Jesteśmy ogromnie podekscytowani kolejnym rozdziałem w karierze zespołu.” – mówi o płycie Austin Williams, wokalista Swim Deep.

Przy okazji płyty skład zespołu zasilił multi-instrumentalista James Balmont. Album był nagrywany w Londynie i Brukseli z udziałem londyńskiego producenta Dreamtraka. Muzycy opisują „Mothers” jako „zdecydowane odejście” od ich debiutanckiego albumu „Where The Heaven Are We” z 2013r. Britpop z pierwszej płyty został zastąpiony bardziej psychodelicznym, zmysłowym brzmieniem, które zespół porównuje do gwiazd takich jak Kanye West oraz Fleetwood Mac. Swim Deep podzielił się ostatnio z fanami nowymi utworami ‘To My Brother’ oraz ‘One Great Song And I Could Change The World’, który jest ich najnowszym singlem.

W przypadku tego zespołu skromne początki zrodziły fantastyczne rzeczy! Swim Deep zaczynali spotykając się w przerwach swoich prac na pół etatu w klubach ich rodzinnego Birmingham. Zespół tworzą wokalista Austin Williams, gitarzysta Tom Higgins, perkusista Zachary Robinson, basista Cavan McCarthy oraz klawiszowiec James Balmont. Zagrawszy wiele koncertów w tym na prestiżowych, letnich festiwalach takich jak The Great Escape, Tramlines oraz Beacons, podpisali kontrakt płytowy z wytwórnią Chess Club/Sony RCA i w 2013 roku wydali debiutancki album ”Where the Heaven Are We”.

Tracklista:
1. One Great Song and I Could Change the World
2. To My Brother
3. Green Conduit
4. Heavenly Moment
5. Namaste
6. Is there Anybody Out There
7. Forever Spacemen
8. Grand Affection
9. Imagination
10. Laniakea
11. Fueiho Boogie