Skip content

The Aikiu – „Ghost Youth”

The Aikiu – „Ghost Youth”
  • wykonawca: The Aikiu
  • tytuł: Ghost Youth
  • premiera: 18-06-2013
  • nośnik nr kat: 88883702862

The Aikiu to intrygująca francuska formacja sceny alternatywnej. Ich muzyka to mieszanka synth popu i nowych brzmień, ale jak sami twierdzą, największy wpływ na ich wywarły brytyjski Roxy Music oraz Blood Orange.
Świat usłyszał o nich w 2012r. dzięki teledyskowi do utworu “Pieces Of Gold”. W oryginalny, intrygujący i odważny sposób połączono w nim ujęcia z filmów XXX ze scenami muzyków z The Aikiu grających na poszczególnych instrumentach.
Zespół tworzą: Alex Aikiu (wokal), Julien Vichnievsky (gitara, klawisze), Barnabe Nyutten (gitara basowa) oraz Fiodor Dream Dog (perkusja).
Od 2010 r. co roku ukazywały się kolejne EP-ki The Aikiu: „Just Can’t Sleep” (2010), „The Red Kiss” (2011), “Pieces Of Gold”. (2012) oraz najnowszą – “Fools”, do której powstał kolejny plastyczny i niebanalny teledysk.
18 czerwca ukazuje się ich debiutancka płyta – „Ghost Youth”. Każdy z 10. utworów, które znalazły się na krążku, to na wskroś nowoczesne brzmienie, często zabarwione nostalgią. Na płycie odnaleźć można wpływy i inspiracje zaczerpnięte między innymi od Talking Heads, Grace Jones czy Blood Orange. Usłyszymy też głos francuskiej aktorki Isabelle Adjani (znana w Polsce z tytułowej roli w filmie “Królowa Margot”) oraz JD Samson z amerykańskiej formacji Le Tigre.

TRACKLISTA:
1. Pieces Of Gold
2. Let Me Freak Out (Nosferatu) feat. Isabelle Adjani
3. Win feat. JD Samson (Le Tigre)
4. Slow Motion
5. Barbarella
6. Fools
7. 20th Century Ghosts
8. The Fear
9. Somehow
10. A Distant Science