Skip content

The Magnificent Seven (Original Motion Picture Soundtrack)

The Magnificent Seven (Original Motion Picture Soundtrack)
  • wykonawca: James Horner & Simon Franglen
  • tytuł: The Magnificent Seven (Original Motion Picture Soundtrack)
  • premiera: 16-09-2016
  • nośnik nr kat: 88985346202 ( CD )

Remake legendarnego westernu “Siedmiu wspaniałych” w reżyserii Antoine’a Fuqua (“Dzień próby”, “Do utraty sił”). Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo?
Autorami muzyki są James Horner i Simon Franglen.
Pierwszy znaczący sukces Horner odniósł w 1982 roku, komponując muzykę do obrazu “Star Trek: Gniew Khana”. Artysta zwrócił na siebie uwagę producentów i w bardzo krótkim czasie stał się jednym z najlepszych Hollywoodzkich kompozytorów. W 1987 r. Horner otrzymał swoje pierwsze nominacje do Oscara za muzykę do obrazu “Obcy: Decydujące starcie” i piosenkę do filmu “An American Tail”. Współpracował z najlepszymi muzykami na świecie w tym ze słynną London Symphony Orchestra i równie znanymi reżyserami: George Lucas, Steven Spielberg, James Cameron, Oliver Stone, czy Mel Gibson. Zginął 22 czerwca 2015 r. w katastrofie lotniczej samolotu Embraer EMB 312 Tucano, w wieku 61 lat.
Simon Franglen to zdobywca nagrody GRAMMY i nominacji do Złotego Globu -aranżer , kompozytor i producent muzyczny. Współpracował przy produkcji muzyki do takich tytułów jak: Avatar, Titanic, Skyfall, Spectre. Praca nad muzyką do “Siedmiu wspaniałych” to uzupełnianie materiału pozostawianego po tragicznie zmarłym Jamesie Hornerze.