Skip content

Tom Odell – “Wrong Crowd”

Tom Odell – “Wrong Crowd”
  • wykonawca: Tom Odell
  • tytuł: Wrong Crowd
  • premiera: 10-06-2016
  • nośnik nr kat: 88875188252 (CD), 88875188262 (CD Deluxe), 88875188251 (LP)

Kiedy w 2013r. Tom Odell został wyróżniony nagrodą BRIT Awards 2013 w kategorii Critics’ Choice Award Awards, o tym młodym i niezwykle utalentowanym Brytyjczyku stało się bardzo głośno. Debiutancki singiel „Another Love” szturmem podbił światowe listy przebojów, a jego debiutancka płyta „Long Way Down” rozeszła się w ponad milionowym nakładzie na całym świecie, a w Polsce pokryła się złotem!
Teraz Tom powraca z nową płytą studyjną. Album zatytułowany „Wrong Crowd” ukaże się 10 czerwca nakładem Columbia Records należącej do wytwórni Sony Music. Płyta dostępna będzie na nośniku CD w wersji podstawowej (11 utworów), CD Deluxe (dodatkowe 4 kompozycje), a także na winylu. Za jej produkcję odpowiada Jim Abbiss (Arctic Monkeys, Kasabian, Adele). Pierwszym oficjalnym singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Magnetised”.
„Chciałem, aby piosenki brzmiały wzniośle i dramatycznie; dużo smyków oraz melodii, które jeszcze bardziej podkreślają muzykalność tych utworów, niczego nie hamując. Album jest opowieścią o człowieku, który żyjąc w obecnym, przewrotnym świecie, tęskni za naturalności i pragnie powrotu do niewinności z okresu dzieciństwa. To fikcyjna historia, ale emocje I przeżycia w niej zawarte, mimo że przejaskrawione, są oczywiście odzwierciedleniem tego, co czułem. Chciałem stworzyć świat z wyolbrzymionym poczuciem rzeczywistości.” – mówi o płycie Tom.
Premierę krążka poprzedzi występ Toma na Orange Warsaw Festival (3 czerwca), podczas którego zaprezentuje nowy materiał.
Tracklista „Wrong Crowd”:
1. Wrong Crowd
2. Magnetised
3. Concrete
4. Constellations
5. Sparrow
6. Still Getting Used to Being On My Own
7. Silhouette
8. Jealousy
9. Daddy
10. Here I Am
11. Somehow
12. She Don’t Belong To Me (wersja deluxe)
13. Mystery (wersja deluxe)
14. Entertainment (wersja deluxe)
15. I Thought I Knew What Love Was (wersja deluxe)